Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Європарламент схвалив резолюцію про право на безпечний аборт
Статтi

Європарламент схвалив резолюцію про право на безпечний аборт

Європарламент схвалив резолюцію, котра рекомендує забезпечити право на легальний та безпечний аборт у 27 країнах ЄС.

Про це повідомляє Reuters.

«За» резолюцію проголосували 378 євродепутаток та депутатів, «проти» — 255. У документі зазначають про вплив пандемії COVID-19 на доступ жінок до послуг, що забезпечують сексуальне та репродуктивне здоров’я та право.

Прихильники документа вважають, що зміцнення права на сексуальне і репродуктивне здоров’я забезпечує рівністю та підсилює демократичні права людини. Противники резолюції ж переконують, що доступ до аборту не поліпшить здоров’я жінок. На їхню думку, право на життя важливіше.

Хоч більшість країн Європи легалізували аборти, деякі країни все ж вводять обмеження. Правозахисниці та правозахисники заявляють, що в останні роки на права жінок в Європі чинився тиск. Особливо в Польщі, консервативний уряд якої фактично запровадив заборону на аборти.

Резолюція парламенту закликає країни ЄС посилити регулярні медичні обстеження, покращити доступ до засобів контрацепції та лікування безпліддя та боротися з недостатньою доступністю гігієнічних засобів при менструації.

Також резолюція закликає прийняти закони, що захищатимуть права інтерсексуальних людей та вимагає кращої сексуальної освіти для дітей.

Читайте також: Секс, фемінізм та націоналізм: інтерв’ю з блогеркою femmevika

Нагадаємо, в Україні депутата-священника Олександра Дедюхіна відсторонили від літургій після сексистських заяв про аборти. Він назвав жінок, що відстоюють право розпоряджатися своїм тілом, «недорозвинутими особистостями».

Право на аборт належить до одного з репродуктивних прав жінки та закріплене на законодавчому рівні. Воно захищається численними міжнародними договорами про права людини та іншими нормативно-правовими актами на національному рівні у всьому світі.

Переважна більшість абортів відбувається через небажану ​​вагітність, яка, як правило, є результатом неефективного використання або невикористання контрацептивів. Деякі непередбачувані вагітності є наслідком зґвалтування та інцесту. Інші вагітності стають небажаними після зміни життєвих обставин або через те, що переривання вагітності може мати негативні наслідки для здоров’я та самопочуття жінки.  

Схожі записи

«Не б’ють, і на тому дякую»: лесбійка про виклики правам ЛГБТ в Україні

Юлія Береза

Цькування в інтернеті: Марина Ковбан виграла суд у фігуранта журналістського розслідування

Літак для чоловіків та сексизм, що псує життя: про що говорили на всеукраїнському форумі «Жіночі обличчя лідерства»