Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Європарламент схвалив резолюцію про право на безпечний аборт
Статтi

Європарламент схвалив резолюцію про право на безпечний аборт

Європарламент схвалив резолюцію, котра рекомендує забезпечити право на легальний та безпечний аборт у 27 країнах ЄС.

Про це повідомляє Reuters.

«За» резолюцію проголосували 378 євродепутаток та депутатів, «проти» — 255. У документі зазначають про вплив пандемії COVID-19 на доступ жінок до послуг, що забезпечують сексуальне та репродуктивне здоров’я та право.

Прихильники документа вважають, що зміцнення права на сексуальне і репродуктивне здоров’я забезпечує рівністю та підсилює демократичні права людини. Противники резолюції ж переконують, що доступ до аборту не поліпшить здоров’я жінок. На їхню думку, право на життя важливіше.

Хоч більшість країн Європи легалізували аборти, деякі країни все ж вводять обмеження. Правозахисниці та правозахисники заявляють, що в останні роки на права жінок в Європі чинився тиск. Особливо в Польщі, консервативний уряд якої фактично запровадив заборону на аборти.

Резолюція парламенту закликає країни ЄС посилити регулярні медичні обстеження, покращити доступ до засобів контрацепції та лікування безпліддя та боротися з недостатньою доступністю гігієнічних засобів при менструації.

Також резолюція закликає прийняти закони, що захищатимуть права інтерсексуальних людей та вимагає кращої сексуальної освіти для дітей.

Читайте також: Секс, фемінізм та націоналізм: інтерв’ю з блогеркою femmevika

Нагадаємо, в Україні депутата-священника Олександра Дедюхіна відсторонили від літургій після сексистських заяв про аборти. Він назвав жінок, що відстоюють право розпоряджатися своїм тілом, «недорозвинутими особистостями».

Право на аборт належить до одного з репродуктивних прав жінки та закріплене на законодавчому рівні. Воно захищається численними міжнародними договорами про права людини та іншими нормативно-правовими актами на національному рівні у всьому світі.

Переважна більшість абортів відбувається через небажану ​​вагітність, яка, як правило, є результатом неефективного використання або невикористання контрацептивів. Деякі непередбачувані вагітності є наслідком зґвалтування та інцесту. Інші вагітності стають небажаними після зміни життєвих обставин або через те, що переривання вагітності може мати негативні наслідки для здоров’я та самопочуття жінки.  

Схожі записи

Жінка, а не політикиня: сексизм у політичних ток-шоу

«Найти кошелек в ширинке», — продюсер про український шоу-бізнес

У парламенті Польщі сталися сутички через заборону абортів