Повага

Про сайт

Повага – кампанія проти сексизму в медіа і політиці

«Не говоріть про її малих дітей, якщо не згадуєте про його сім’ю, не пишіть про те, у що вона була вбрана, якщо не збираєтесь описувати його одяг… Не говоріть, що вона зробила собі пластику, якщо ви не згадуєте про його фарбоване або нарощене волосся. Не називайте її випускницею університету, якщо його ви називаєте перспективним початківцем…»
Глорія Штайнем, співзасновниця Жіночого Медіа Центру (США)

«Жінкам не місце серед реформаторів», адже «вони – створіння другорядні», і взагалі краще їм займатися кухнею і там показувати «свої вибрики». Таких висловлювань в українських ЗМІ не забракне, і це в країні, яка понад усе прагне змінити своє обличчя та свою сутність, хоче бути серед європейської спільноти. Рівність можливостей та неупереджене ставлення з боку ЗМІ і, як наслідок, з боку громадськості – ось запорука успішного шляху в політиці. В багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні, жінка не має тих самих переваг, що й чоловік, коли йдеться про її можливості реалізувати свій потенціал. Це стосується не лише економічних переваг і доступу до ресурсів, але й рівного ставлення до себе у медіа.

Повага – це кампанія проти проявів сексизму в ЗМІ щодо жінок. Чому ми вирішили боротися саме з цією проблемою, і чи існує вона взагалі? Шкода, якої завдають коментарі та висловлювання, спрямовані на приниження політиків саме за ознакою статі, – це втрачена довіра виборців, і як наслідок – половина населення країни не має свого представництва у владі.

Світові дослідження* довели, що коли жінку-кандидатку супроводжують коментарі щодо її зовнішності чи сімейних зобов’язань, рівень довіри і поваги до неї як до експертки, спеціалістки різко знижується. А тепер уявімо собі, що у чоловіка-кандидата запитують, яким є його улюблений бренд одягу або хто сидітиме з його дітьми, поки він керуватиме країною…

Ми за те, щоб усі були в рівних умовах і грали за одними правилами, щоб образливі репортажі та їх автори не залишались і надалі нормою української журналістики, а стали би предметом громадського обговорення і врешті зникли як явище. Це дійсно наблизить нас до європейського майбутнього. Приєднуйтесь, якщо для вас повага – не просто слово!

Веб-сайт підтримує ГО «Інститут розвитку регіональної преси» в рамках проекту «Просування політичної участі жінок в Україні» Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин.

Кампанія “Повага” здійснюється завдяки щедрій підтримці британського народу через Міністерство закордонних справ, у справах співдружності та розвитку в рамках Фонду розвитку ефективного врядування. Думки, висловлені тут, належать авторам/кам та не обов’язково відображають погляди Міністерства закордонних справ, у справах співдружності та розвитку або Уряду Її Величності.

 

 

*Дослідження Центру громадської думки Лейк Рісерч (США) 2013 р.