Повага
  • Головна
  • Статтi
  • У Польщі набуло чинності рішення про майже повну заборону абортів
Статтi

У Польщі набуло чинності рішення про майже повну заборону абортів

У Польщі після призупинки рішення через протести зрештою вирішили запровадити майже повну заборону абортів. Постанову Конституційного суду уже опублікували. Вона набрала чинності 27 січня.

Про це повідомили в уряді Польщі, передає TVN24.

Згідно з постановою, аборти дозволені тільки в разі зґвалтування та інцесту, а також коли життя або здоров’я матері під загрозою.

22 жовтня Конституційний суд Польщі визнав, що перервати вагітність, навіть коли у плода виявили невиліковну хворобу, є неконституційним. 98% абортів у Польщі відбуваються саме через цю причину.

Уже надвечір того ж дня під стінами феміди зібралися противники та противниці рішення про заборону абортів. На акції протесту демонстранти та демонстрантки виходять у Варшаві, а також Кракові, Щецині та Любліні. Постанову, що посилює закон про аборти, мали офіційно опублікувати ще в понеділок, 3 листопада. Але відклали через протести.

Читайте також: Вбивати – це вбивство: слідами двох дискусій на тему абортів

2 листопада президент Польщі Анджей Дуда запропонував передбачити в законодавстві норму, яка дозволяє переривати вагітність у разі високої ймовірності смерті новонароджених. Тоді він казав, що розраховує на широкий консенсус у цій справі та співпрацю влади й опозиції.

Схожі записи

Посол України в Португалії: «У дипломатії стать не має значення»

Вікторія Кобиляцька

У наступній Верховній Раді буде щонайменше 86 жінок

Світлана Тихановська виїхала з Білорусі у Литву