Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Менструація — це природно: 91,2% жінок та дівчат хочуть більше знати про неї
Статтi

Менструація — це природно: 91,2% жінок та дівчат хочуть більше знати про неї

Із 2014 року 28 травня відзначають День менструальної гігієни. Хоч менструація — абсолютно природний процес, 91,2% жінок та особливо дівчат зазначили, що потребують більше інформації про менструацію.

«Для багатьох тема менструацій досить незвична, про неї не заведено говорити. Проте, менструація — абсолютно природний процес в жіночому організмі, з яким кожна  з нас живе більшу частину життя. «Необхідність, а не розкіш» – гасло Дня менструальної гігієни. AHF у цей день хоче усім нагадати: засоби менструальної гігієни мають бути доступними для кожної дівчини», — говорить голова представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні Ярослава Лопатіна.

Згідно з опитуваннями, кожна п’ята школярка в Україні пропускає заняття через відсутність можливості придбати засоби гігієни під час менструації. А коли немає можливості дістати прокладки, дівчата користуються тим, що мають під рукою: серветками, газетами, туалетним папером, шкарпетками або взагалі нічим. Загалом 44,9% дівчат страждають від стигматизації, дискримінації та знущань через те, що відбувається в їхньому організмі.

У межах глобальної ініціативи Фундація АнтиСНІД-США в Україні (AHF Ukraine) спільно з Департаментом молоді та спорту КМДА та Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели освітню кампанію до Дня менструальної гігієни «Мій комфорт — моя свобода». У межах кампанії безкоштовно роздали 200 тисяч гігієнічних прокладок дівчатам та жінка зі складними життєвими обставинами у 17 регіонах України

Схожі записи

Депутата-священика Дедюхіна відсторонили від літургій після сексистських заяв про аборти

Хто такі профеміністи і як чоловіки приймають фемінізм

Гендерні підсумки 2023: перемоги і зради

Олена Кущенко