Повага
Image default
Статтi

Депутата-священика Дедюхіна відсторонили від літургій після сексистських заяв про аборти

Єпархіальна рада Полтавської єпархії ПЦУ тимчасово відсторонила Олександра Дедюхіна від звершення Божественної Літургії через сексистські заяви про аборти. Мова йде про надмірну активність Дедюхіна в соцмережах, що «призвела до різкої суспільної реакції на окремі висловлювання зазначеного священника».

Про це повідомили у пресслужбі Полтавської єпархії.

Крім того, Дедюхіну поставили вимогу до 6 вересня 2021 року припинити будь-яку публічну діяльність у соцмережах.

«В процесі обговорення учасники Єпархіальної ради зауважили, що прот. Олександр Дедюхін у своїх публічних дописах, на жаль, неодноразово вживав некоректні, а інколи неприпустимі для священнослужителя висловлювання. Темі блогерської діяльності прот. Олександра Дедюхіна було присвячене одне із попередніх засідань Єпархіальної ради, під час якого перед ним було поставлено ряд вимог щодо зміни риторики в його дописах на Facebook. Однак ним належних висновків так і не було зроблено, а стилістика дописів не зазнала належних ЗМІ», – йдеться на сайті єпархії.

Більше про Дедюхіна: Полтавський священник і депутат Олександр Дедюхін отримав від двох прихожанок квартиру, будинок і землю на 1,5 млн грн

Що цьому передувало?

Раніше депутат-священник Дедюхін назвав жінок, що відстоюють право розпоряджатися своїм тілом, «недорозвинутими особистостями».

«Коли недорозвинуті особистості ходять з транспарантами на кшталт: «Моє тіло — моє діло», як людина, що поважає свободу інших, я, в принципі можу частково з цим погодитися. До тієї межі, коли це не обмежує свободу інших. Ну, і щоб двічі не влаштовувати срач на одну ту саму тему, дитина в утробі — це не частина тіла жінки й зовсім не частина тіла чоловіка. Це окрема особистість. І її тіло вже зовсім не діло тих, хто її зачав», — вважає Дедюхін.

А потім опублікував ще один, у якому звинуватив жінок у потребі в абортах.

«Мені тут палко пишуть, мовляв, не можна вважати жінку лише інкубатором, матка — це її тіло, а всі противники абортів нехай забирають ембріони й ростять їх самі. Просто якщо хоча б на мить приспустити перетинки між звивинами, то можна дізнатися, що ембріон в матку потрапляє внаслідок певних дій, вчинених самою жінкою. І якщо ти вже дала згоду на одне, то будь ласка, неси відповідальність. При цьому зауважу, що відповідальність чоловіка набагато більше, в нас же ж патріархат, а не щось», — зіронізував священник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сексизм у «ЄС»: Геращенко відреагувала на риторику партійця

Група нардепок від партії Європейська солідарність», зокрема, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Ірина Фріз, Ірина Геращенко та Яна Зінкевич, засудили сексистські заяви Дедюхіна. Згодом партія виступила з заявою, в якій засудила сексистські висловлювання депутата.

Схожі записи

Гандбол не в бікіні: Європейська федерація працює над зміною форми для жінок

«Світ має перестати бути суто чоловічим»: про що говорили на першому Українському жіночому конгресі

Ізоляція, фінанси та страх перед фемінізмом. Про проблеми сучасного жіночого руху