Повага
Image default
Статтi

Убивство аб’юзера в Дніпрі: проти Марини Полях подав позов батько кривдника

У Дніпрі батько потерпілого у справі про убивство аб’юзера вимагає, аби обвинувачена Марина Полях розрахувалася з боргами його сина. Батько загиблого зажадав, щоб жінка компенсувала моральну шкоду родині хлопця, вбитого його сином багато років тому.

Про це пише адвокатка Полях Юлія Сегеда.

Загиблий співмешканець Марини Полях у 2005 році був засуджений за умисне вбивство. В тій справі мати вбитого хлопця отримала судове рішення про стягнення збитків, які досі не відшкодовані. Батько потерпілого тепер вирішив, що саме Марина Полях має сплатити ці борги його сина.

Адвокатка Юлія Сегеда прокоментувала сам хід справи про убивство аб’юзера. На її думку, рішення може вплинути не тільки на долю Полях, а й на багатьох інших жертв домашнього насильства.

«Це справа про самооборону. Про те, чи може жінка захищатися від домашнього насильника, не боячись звинувачення в умисному вбивстві, чи у неї є тільки право померти. Смерть від домашнього насильства – це найпоширеніша причина насильницької смерті жінок у світі, згідно зі звітами міжнародних організацій і статистикою. У такій ситуації, як Марина, насправді дуже багато жінок», — каже вона.

Нагадаємо, раніше суд скасував домашній арешт Марині Полях. Її звинувачують у вбивстві колишнього чоловіка, який упродовж двох років бив та знущався з Марини у присутності 14-річної доньки.

Марина Полях 38 разів зверталася до поліції, поліція склала 16 адмінпротоколів, та суд щоразу повертав матеріали на доопрацювання. На підтримку жінки пів сотні людей навесні зібралися під обласною прокуратурою на акцію #ВрятуйМарину.

Для ефективнішої протидії домашньому насильству в Україні працюють над ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульської конвенції). Голова української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Марія Мезенцева заявила, що зараз в Україні найкращі перспективи для ратифікації Стамбульської конвенції.

Раніше генпрокурорка України Ірина Венедіктова підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції. За словами Венедіктової, Офіс генпрокурора розробив дорожню карту для пришвидшення ратифікації.

Схожі записи

Обережно, сексизм. Чому особисте життя Світоліної не стосується її поразок або перемог

«Їв спагеті з кетчупом і стало зле»: як громадську організацію забанили через допис про менструацію

NASA вперше в історії відправить на Місяць жінку