Повага
Image default
Статтi

Світлана Краковська потрапила у рейтинг топ-10 науковиць світу

Українська науковиця Світлана Краковська потрапила у рейтинг із десяти найвпливовіших учених 2022 року за версією журналу Nature. Це одне з найавторитетніших та найдавніших наукових видань світу. Його рейтинг складається із особистостей, які привернули увагу до найактуальніших проблем людства.

Читайте також: Жінки і війна: вийшов фільм «Oh, Sister!» із історіями українок

Світлана Краковська  — українська кліматологиня та метеорологиня. Вона була учасницею Другої української антарктичної експедиції, стипедіаткою міжнародних премій. У 2000-х вона відкрила початкову сферу моделювання регіонального клімату та стала першою серед українських вчених, хто застосував це у своїй країні. Також працювала над експериментами із висіву хмар для посилення опадів в українських степах.

У міжнародному рейтингу від Nature учасників представляють через особисту історію. Історія Світлани Краковської має назву «Голос за Україну».

Зранку 24 лютого, у день повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Краковська брала онлайн-участь у засіданні Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату, перебуваючи у Києві під час бомбардування. Саме тоді учасники з 93 країн завершували роботу над доповіддю про наслідки потепління у світі.

Попри те, що цей міжнародний орган не політичний, науковиця вирішила виступити на фінальній зустрічі з промовою про війну в Україні. Міжнародні делегації висловили свою солідарність.

Читайте також: «Це зробила вона»: у Вікіпедію додали 440 статей про видатних жінок

Після цієї промови Краковська почала активно виступати на міжнародних заходах. Зокрема й на щорічній зустрічі Всесвітнього економічного форуму в Давосі. А у вересні українка очолила віртуальну нараду щодо відбудови вітчизняної науки на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.

На кліматичній конференції у Єгипті Краковська заявила, що світ має наслідувати рішучість українців і українок у війні проти Росії для боротьби зі зміною клімату. Це привернуло увагу громадськості до Краковської як борчині за кліматичні дії та за Україну.

Фото: nas.gov.ua

Схожі записи

На Берлінале скасували гендерний поділ нагород за найкращу роль

«Ви бачили її декольте?»: президент Португалії втрапив у сексистський скандал

У Києві пройде медійний марафон «Рівність у політиці»