Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Жінки і війна: вийшов фільм «Oh, Sister!» із історіями українок
Статтi

Жінки і війна: вийшов фільм «Oh, Sister!» із історіями українок

Тата Кеплер
Тата Кеплер

У вільному доступі на YouTube виклали документальний фільм «Oh, Sister!». У ньому розповідається про життя шести українських жінок, які наближають перемогу. Про це повідомила режисерка Анна Копилова.

«Уже у вільному доступі наш невеличкий фільм про жінок, що з перших днів робили і продовжують робити те, що вміють. Ми з командою вміємо розповідати, тож тепер багато людей можуть почути і побачити історії героїнь, якими ми пишаємося. Від серця дякую всій моїй команді, ви кращі!», — написала Копилова.

військова медикиня з позивним «Ластівка»
«Ластівка»

Героїні фільму — військова медикиня з позивним «Ластівка», голова «Центру громадянських свобод» Олександра Матвійчук, волонтерка Тата Кеплер, очільниця ГО «Мама і немовля» Алла Мельничук, провідниці евакуаційних рейсів «Укрзалізниці» Наталя Кудрич і Надія Жміковська.

Олександра Матвійчук
Олександра Матвійчук

У фільмі героїні розповідають про свою роботу під час повномасштабного вторгнення, злочини росіян в Україні та досвід проживання війни.

провідниці евакуаційних рейсів «Укрзалізниці» Наталя Кудрич і Надія Жміковська
Провідниці евакуаційних рейсів «Укрзалізниці» Наталя Кудрич і Надія Жміковська

«Метою фільму є висвітлити роль українських жінок та дати їхнім голосам трибуну. «Oh, Sister!» — це зображення страхітливої ​​реальності українок та українців і водночас свідчення незбагненної стійкості. 20-хвилинна стрічка розповідає про воєнні злочини, геноцидний характер нападів, глибокі травми, завдані психологічним і фізичним терором та демонстративне приниження українців», — цитує творців фільму німецький Vogue.

Алла Мельничук
Алла Мельничук

У фільмі також також взяли участь три лауреатки Нобелівської премії миру різних років. Це журналістка Тавакуль Карман із Ємена, активістка Джоді Вільямс зі США й Лейма Гбові з Ліберії.

Стрічку зняли спільно з платформою United For Ukraine Global, яка збирає 10 мільйонів євро на підтримку жінок-лідерок і активісток. Продакшеном кінокартини займалася українська студія 23/32 Films.

Схожі записи

Годувати не можна заборонити: кому заважає грудне вигодовування

Ніна Король

Тиск і цькування: нардеп Яценко називає «повіями» працівниць Уманської міськради

Вікторія Кобиляцька

Жінки й діти в зоні конфлікту. Частина 2