Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Про найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок в Україні
Статтi

Про найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок в Україні

rak-u-zhenshchin Рак молочної залози є найпоширенішим  онкологічним захворюванням серед жінок в  Україні. Згідно з останніми статистичними даними,  щороку в Україні діагностується понад 16 000  нових випадків захворювань на рак молочної  залози, а помирають від хвороби понад 7 000 жінок.  Проте, лише невелика частка жінок України у  категорії групи ризику має можливість пройти  обстеження на виявлення раку молочних залоз на початковій стадії.

Про рак молочної залози – мовою фактів

У рамках благодійної програми «Разом проти раку грудей» компанія AVON в Україні у партнерстві з Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» вперше надала міні-гранти загальною сумою 625 000 гривень п’ятьом обласним державним онкологічним установам – Львівському  державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичний центру, Сумському, Херсонському, Черкаському та Чернігівському обласним онкологічним диспансерам. Завдяки наданим грантам медичні заклади проводитимуть програми ранньої діагностики раку молочної залози з використанням мамографії.

Переможців національного конкурсу визначила експертна рада, до складу якої увійшли онкологи, фахівці променевої діагностики, організатори з охорони здоров’я, а також громадські активісти, які перенесли захворювання на рак молочної залози.

«Питання ранньої діагностики раку молочної залози привертає все більше уваги з боку професіоналів та громадськості. Досвід багатьох країн Європейського Союзу свідчить, що рання діагностика дозволяє знизити смертність жінок від раку молочної залози до 30%», зазначає Галина Майструк, Голова правління Благодійного Фонду «Здоров’я жінки та планування сім’ї». 

Галина Майструк також зауважила: виявлення раку молочної залози на ранній стадії за допомогою мамографа допомагає усунути хворобу, і зберегти молочну залозу. Проте це працює на Заході. В Україні ж жінки часто змушені видаляти повністю орган, оскільки звертаються до лікаря на пізній стадії.

IMG_0702

 «Наша мета – надавати пацієнтам професійні якісні  послуги, сприяючи ранній діагностиці захворювання», –  зазначає Володимир Конанихін,  головний лікар Сумського  обласного клінічного онкологічного диспансеру.

 «Доведено, що за умов ранньої діагностики раку молочної  залози та сучасного лікування 85% жінок мають шанс на  одужання, а у майбутньому цей показник може  збільшитися до 95%. Саме тому так важливо постійно  наголошувати на важливості ранньої діагностики та  сприяти тому, щоб медичні заклади України надавали  високопрофесійні медичні послуги нашим жінкам»,  зазначила Карина Таковенко, Генеральний директор AVON в Україні та Грузії.

Довідково:

Соціальна благодійна програма AVON «Разом проти раку грудей» діє в Україні з 2001 року. Мета програми – сприяти поінформованості жінок про важливість регулярних оглядів молочних залоз, а також розвитку системи якісного медичного обслуговування та програми скринінгу.

Благодійний Фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» – громадська неприбуткова організація, яка вже 20 років послідовно та активно працює у сфері збереження репродуктивного здоров’я та захисту репродуктивних прав українських громадян через профілактичну роботу, реалізацію  освітніх та дослідницьких програм, заходів з адвокації та підвищення кваліфікації медичних фахівців. Благодійний Фонд є членом Міжнародної федерації планованого батьківства (IPPF), Європейської коаліції проти раку «Європа Донна» (EUROPADONNA) та Мережі з репродуктивного здоров’я та прав у Центральній та Східній Європі  (ASTRA).

Оксана Хомей

Схожі записи

У Києві запустили кампанію проти домагань у метро

НДІ шукає програмного координатора/ку

Українка уперше виграла справу про домашнє насильство в Європейському суді з прав людини