Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Євгенія Емеральд заявила про домашнє насильство та погрози від чоловіка
Статтi

Євгенія Емеральд заявила про домашнє насильство та погрози від чоловіка

Снайперка Євгенія Емеральд розповіла, що у шлюбі з колишнім чоловіком Євгеном Стипанюком потерпала від домашнього насильства.

Про це вона написала на своїй сторінці в Instagram. Емеральд також виклала скриншоти листування з ексчоловіком та його аудіоповідомлення з погрозами.

«Я — Женя Емеральд,.. але насамперед я просто жінка, одна з тих сотень тисяч українських жінок, яка пережила домашнє насильство. У цьому відео я хочу продемонструвати на власному прикладі, до чого призводять страх та слабкість перед кривдником. Тут ви побачите лише частину розмов та погроз зі сторони мого колишнього чоловіка, але навіть цього достатньо, щоб зрозуміти, в якій небезпеці перебувають жінки, які продовжують терпіти», — написала Євгенія.

Під час листування з колишньою дружиною Євген Стипанюк вимагає повернути йому гроші, погрожує їй фізичною розправою.

«Я тебе попереджаю, якщо хтось мені скаже, або я побачу, або мені відзвітують, що якийсь лівий чувак взяв мою дитину на руки, я підірву тебе. Ти поки годуєш, я тебе не чіпаю», — додав він в аудіоповідомленні.


Читайте також: Як реагують на сексуальне насильство в Україні — опитування


Стипанюк звинувачує Емеральд у тому, що вона зруйнувала сім’ю, оскільки нібито зрадила його.

Емеральд зазначила, що зважилася розповісти публічно про своє сімейне життя після того, як чоловік написав заяву до органів опіки та піклування. Тож такий крок публічності вимушений спосіб самозахисту.

«Він написав на мене заяву до опіки про права дітей, що я погана мати, що я йому зраджувала, поки він боронить Україну, що я не піклуюся про дитину, а тільки влаштовую своє життя. Тоді я зрозуміла, що мені потрібно захищатися. І я почала це робити». 

Пишаюся тими хто не мовчить

Згодом попередня дружина Стипанюка, Анна Стипанюк, також заявила, що у шлюбі страждала від домашнього насилля. 

За словами жінки, все, що розповідала Емеральд, відбувалося і з нею.

«Я — колишня дружина Євгенія Стипанюка, нашому спільному сину 13 років. І я теж стала жертвою домашнього насилля з його сторони. Абсолютно всі історії та слова Євгенії Емеральд, які прозвучали під час її великої сповіді, були і в моєму житті», — написала Анна.

Вона каже, що тоді їй не вистачило сили та медійної підримки, аби все розповісти, тож мовчала 13 років.

«Але це змогла зробити Євгенія, і я дуже пишаюся такими жінками, тими, хто не мовчить і пояснює, що не існує ніяких виправдань тиранії та погрозам», — додала жінка і заявила, що буде підтримувати Емеральд й далі.

Зловживання алкоголем та погрози

Емеральд також згадує, що її колишній чоловік часто зловживав алкоголем, чим наражав усіх на небезпеку.

«Одного разу ми поїхали до його мами. Коли ми поверталися додому, він був напідпитку. А потім почав пити віскі прямо за кермом. Я вже була на шостому місяці, плакала, благала зупинити машину, бо було страшно. Приїхала я додому в істериці. І повірте, постійні істерики були не через гормони, а тому що мене регулярно доводили до такого стану», розповіла снайперка у інтерв’ю Уніан.

В інтерв’ю Аліні Доротюк Євгенія Емеральд також розповіла, що вона не бачила чоловіка тверезим «жодного дня за рік стосунків».

«За останні два роки людина тричі притягувалася за 130 статтею — керування автомобільним транспортом у нетверезому вигляді. Він керував у нетверезому стані всю мою вагітність… Весь серпень, коли у чоловіка була офіційна відпустка, він гуляв, розважався, бухав. Сусіди були в шоці. Коли йому робили зауваження, він виходив і говорив, що він військовий ЗСУ і може робити що хоче. Він постійно цим маніпулював… Мій чоловік публічно виставляв свої п’янки-гулянки в інстаграмі, як він курить кальян, як він за цим скучив. Хоча до цього у військовій формі він виставляв, які всі погані, що вони розважаються, а він на передовій воює», — додала вона.

Згодом Євгенія Емеральд також повідомила, що їй погрожують після заяв про домашнє насильство. Погрози надходять із анонімного акаунта, де пишуть, що оприлюднять інтимні відео з нею.


Читайте також: Як цькування дружин військових грає на руку ворожій пропаганді


Домашнє насильство — злочин. За нього слід карати, незалежно від ставлення до потерпілої

Історикиня та дослідниця Марта Гавришко зауважила, що у ситуаціях, коли публічні особи заявляють про насильство щодо них, часто зміщується фокус уваги.

«Найбільше, що турбує в обговореннях стосунків Євгенії Емеральд та її колишнього чоловіка — нормалізація гендерного насильства. У цьому випадку не має значення, який вигляд має постраждала. Наскільки вона присутня у медіа. Який її воєнний досвід. Якщо жінка заявляє про насильство, це треба сприймати серйозно. Не тривіалізувати. Не жартувати над цим. Не виправдовувати. Не звинувачувати потерпілу. Не зводити насильство до «приватної справи». Домашнє насильство — злочин. Його слід розслідувати. За нього слід карати. Незалежно від ставлення до потерпілої», — наголосила Гавришко.

Схожі записи

Регіональні медіа рідко залучають жінок як експерток — моніторинг

У флоті США вперше пілотесою буде темношкіра жінка

«Це зробила вона»: у Вікіпедії розпочався марафон про досягнення жінок