Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Жіночий погляд на війну: у Чернівцях пройде міжнародний кінофестиваль
Статтi

Жіночий погляд на війну: у Чернівцях пройде міжнародний кінофестиваль

У Чернівцях пройде міжнародний кінофестиваль Female Freedom Film Festival. Подія запланована на 25-27 листопада та проходитиме у культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука.

Female Freedom Film Festival – це проєкт німецької громадської організації «Europäische Medien Initiative e.V.». До роботи над подією долучилися кіновиробнича компанія «Sakdoc Film» (Тбілісі) та український Центр Gedankendach. Цьогоріч фестиваль відбудеться вперше, а його кінопокази одночасно триватимуть у трьох країнах: Німеччині, Україні та Грузії.

Про що Female Freedom Film Festival?

Чернівецькі глядачки та глядачі матимуть змогу переглянути фільми режисерок із України, Грузії, Вірменії та Молдови.

Кінофестиваль покликаний підсилити голоси режисерок, які створюють фільми про війну та становище жінок на війні, про політичні конфлікти, агресію, втрату дому й вимушене переміщення. Фестиваль відкрито маніфестує засудження російської збройної агресії на території України.

Представлені в програмі кінострічки висвітлюватимуть тему війни й викликів, які вона спричиняє.

Усі фільми демонструвать мовою оригіналу з українськими субтитрами.

П’ятниця, 25 листопада,

18:30 — показ документального фільму “Невидимий батальйон” (2017)

Режисерки : Аліна Горлова, Ірина Цілик і Світлана Ліщинська.

У фільмі зібрано шість історій українських жінок-військовослужбовиць. Героїні фільму різні за своїм життєвим досвідом, віком, військовими й цивільними професіями, проте їх усіх об’єднала одна війна, і їхні історії створюють панорамну картину становища жінки у Збройних Силах України.

21:00 — показ документального фільму “Речі” (2016)

Режисерка: Ніно Ніно Ґоґуа.

Знятий за декілька років після російсько-грузинської війни, фільм розповідає про останні речі, які мешканці нині окупованої зони взяли із собою, покидаючи свої домівки на невизначений час. Кінострічка, знята у таборі для переміщених осіб, фіксує теперішні стосунки між речами та їхніми власниками, спостерігає за їхньою роллю в житті один одного.

Субота, 26 листопада

14:00 — показ документального фільму “Аліса в країні війни” (2016)

Режисерки: Аліса Коваленко, Любов Дуракова

Це історія подорожі та особистий щоденник української дівчини-документалістки, яка стикається з проблемою вибору, так само, як і більшість громадян її країни, коли історичні події раптово вриваються в особисте життя.

У фільмі Аліса Коваленко дає обіцянку стати на захист своєї землі, якщо війна дістанеться її рідної Запорізької області. Після повномасштабного вторгнення рф режисерка приєдналася до українського війська і зараз боронить Україну зі зброєю в руках.

15:50 — показ короткометражних фільмів грузинських, молдовських, вірменських та українських режисерок

17:40 — показ документального фільму “Нічого боятися” (2019)

Режисерка: Сільва Хнканосян

У 2018 році в горах Нагірного Карабаху 5 жінок метр за метром розміновують Лачинський коридор – колишню зону бойових дій, де встановлено тисячі мін. Цей фільм розповідає про неабияку ретельність їхньої роботи, напругу, що виникає внаслідок цього, і про людяність, яка допомагає впоратися зі страхом.

19:30 — показ драми “Довгі світлі дні” (2013)

Режисери: Нана Еквтімішвілі, Саймон Ґрос

Після розпаду СРСР Грузія стикається з насильством, війною в Абхазії й випадками самосуду, від яких страждає суспільство. Але для Еки та Натії, чотирнадцятилітніх нерозлучних подруг, життя буяє: на вулиці, у школі, з друзями чи старшою сестрою. Хоч їм уже доводиться справлятися з домінуванням чоловіків, раннім шлюбом і зневірою у коханні, для цих двох дівчат у розквіті життя продовжується.

Неділя, 27 листопада

14:00 — показ документального фільму “Десять секунд” (2016)

Режисерка: Юлія Гонтарук

Фільм про людей і про місто, що загублене в часі та просторі. Про те, як швидко може змінитися життя, і про те, як навіть після непоправного є речі, які лишаються незмінними. В основі фільму лежать події, що є наслідком обстрілу житлового кварталу “Східний” міста Маріуполь 24 січня 2015 року. Обстріл вівся із систем залпового вогню “Град” з боку території, окупованої проросійськими  бойовиками.

18:00 — показ документального фільму “Плай” (2021)

Режисерка: Єва Джишиашвілі

Це історія про людей, які зберегли більше, ніж втратили під натиском нашого неоднозначного сьогодення, що сплутало всі земні й небесні закони. Їхня сила і слабкість в любові: до своєї землі, до ближнього. Вони незгодні й покірні водночас, немов гори. Бунтують проти несправедливості життя й мужньо приймають удари долі. Родина Малковичів для людського ока – загублена серед красивої й суворої природи, та насправді вони там, де від початку часів панує гармонія і любов, що передається від покоління до покоління.

19:45 — показ документального фільму “Цей дощ ніколи не закінчиться” (2021)

Режисерка: Аліна Горлова

20-річний Андрій Сулейман тікає з батьками з Сирії. Проте війна наздоганяє головного героя і в Україні, де він стає волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька Андрій вирішує поховати його тіло на батьківщині.

Під час фестивалю триватиме збір коштів для організацій, які допомагають українським військовослужбовицям і ветеранкам.

Вхід на всі кінопокази безкоштовний, але за попередньою реєстрацією.

У випадку повітряної тривоги кінопоказ буде зупинений, а глядачі зможуть перейти в найближче укриття. Після відбою тривоги перегляд продовжиться. Якщо повітряна тривога буде тривати понад 40 хвилин, сеанс буде скасований.

Схожі записи

«Дякую за твій подвиг!»: Що чоловіки кажуть про дружин, які виїхали за кордон

Ірина Небесна

Які вони, гендерні профілі 24 областей України?

Ромська жінка сьогодні: як вижити під тиском потрійної дискримінації?