Повага
Статтi

Після Маршу жінок у Києві напали на активісток

У Києві після Маршу жінок 8 березня на Подолі напали на учасниць та учасників Маршу. Серед постраждалих — журналістка bit.ua Поліна Вернигор.

У коментарі Повазі дівчина розповіла, що поліція прийняла заяву. Проте постраждалим досі не сказали, за якою статтею відкрите провадження.

«Дали талон з номером реєстрації, сказали подзвонити сьогодні вранці, щоб дізнатися, за якою статтею відкрите провадження та хто вестиме справу. Я подзвонила. Мені сказали, що всі дуже зайняті, щоб я телефонувала завтра. Тобто навіть на цьому етапі справу вже почали буцати», — каже Поліна Вернигор.

Що сталося?

Марш жінок завершився біля Поштової площі, компанія друзів скрутила плакати та пішла у бік колеса огляду на Контрактовій площі. Їх зупинили журналісти одного телеканалу, попросили розгорнути плакати й розповісти, чому вони ходили на Марш жінок.

Поліна Вернигор розповідає, що вже тоді помітила групу чоловіків, що дивилися у їхній бік.

«Мій плакат був присвячений боротьбі з насильством. Це зіграло зі мною злий жарт. У день рівності після маршу я зіткнулася з насильством просто за те, що я відчуваю себе вільною жінкою», ─ каже журналістка.

Дівчина розповідає, що як тільки вони відійшли від журналістів і почали згортати свої плакати, невідомі почали оточувати Поліну і її друзів. Вони намагалися відібрати плакати, штовхалися, ображали й хапали за руки. Їм вдалося відібрати плакат в однієї з подруг Поліни.

Згодом фото плакатів під ногами опублікував очільник організації «Національний спротив».

Фото - Напад після Маршу жінок у Києві: поліція прийняла заяву активісток | Новини на Громадському радіо

Нагадаємо, у Києві на Марш жінок вийшли понад 4 тисячі людей. Подібні акції пройшли у 14 містах України.

Паралельно з Маршем свою контракцію організовувала консервативна громадська організація «Традиція і порядок». Вони переймаються, що борчині за права жінок «знищують жіноцтво та інститут сім’ї».

Напередодні Маршу родину науковиці в галузі гендерних студій та історикині Оксани Кісь напередодні Міжнародного жіночого дня залякували невідомі.

А у 2020 році на сімох учасниць та учасників Маршу жінок у Києві також напали на Подолі. За фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

За словами адвокатки постраждалих Оксани Гузь, нині встановлений лише один нападник, до суду переданий обвинувальний акт за статтею про хуліганство. За словами Оксани Гузь, встановити решту нападників було можливо, проте поліція цього не зробила. Захист постраждалих наполягає, що кваліфікувати справу потрібно, як злочин на ґрунті ненависті.

Схожі записи

Олександра Камінська: я створюю світи, що може бути крутіше?

«Пішла би без зайвих думок»: роздуми про обов’язкову мобілізацію для жінок

Ірина Сампан

«Ого, це так важко»: у Японії троє політиків два дні носили «вагітні животи»