Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Оксана Луцишина отримала Шевченківську премію за роман «Іван і Феба»
Статтi

Оксана Луцишина отримала Шевченківську премію за роман «Іван і Феба»

Письменниця, поетка, викладачка Техаського університету у місті Остін Оксана Луцишина стала лауреаткою Національної премії України імені Тараса Шевченка 2021 року у галузі літератури. Перемогу отримав роман «Іван і Феба».

На премію також претендували Володимир Рафєєнко, Василь Махно та Олена Герасим’юк.

Оксана Луцишина — авторка чотирьох збірок поезії («Усвідомлена ніч» 1997, «Орфей Великий» 2000, «Я слухаю пісню Америки» 2010 та «Вірші Феліцити» 2018), збірки оповідань («Не червоніючи» 2007) та трьох романів («Сонце так рідко заходить» 2007, «Любовне життя» 2015, «Іван і Феба» 2019).

Вона викладає українську мову і східноєвропейські літератури. Захистила дисертацію по творчості Бруно Шульца і філософії Вальтера Беньяміна.  

«Іван і Феба» — роман, дія якого розгортається в останні роки радянської влади й у перші роки української Незалежності. Після навчання у Львові та участі у Революції на граніті Іван повертається в рідний Ужгород. Там одружується з поеткою Марією, що називає себе Фебою.

Львів та Київ — міста з бурхливим політичним життям. Ужгород натомість вирізняється дещо гротескною атмосферою патріархального сімейного укладу та раннього капіталізму по-українськи. Тут легко обійтися без спецефектів із горору чи трилера. Адже сама реальність повсякденного життя підказує ходи, які за напругою можуть посперечатися з творіннями Кінга або Кустуріци.

Нагадаємо, до лонг-листа премії Шевченка увійшли 15 жінок.

Схожі записи

На Суспільному розроблять політику гендерної рівності

Просто про важливе – у Харкові з’явився центр, де навчатимуть засадам гендерної рівності

Коли речі промовляють: як фотографка Світлана Корабльова створила проєкт «пеRE:селенці»

Леся Богдан