Повага
Image default
Статтi

Ейджизм у прямому ефірі: Милованов назвав Тимошенко «бабусею корупції»

Черговий перехід на особистості та ейджизм у прямому ефірі від політиків. Радник очільника Офісу президента, президент Київської школи економіки Тимофій Милованов назвав народну депутатку й очільницю партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко «бабусею української корупції». Так він відповів на запитання ведучого про ринок землі в ефірі «Свободи слова» на ICTV.

«Тимошенко для мене є найбільш професійним політиком в Україні. Хотів би зачитати цитату Володимира Гройсмана щодо вас: «Мамою української економічної слабкості, знищення української незалежності, корупції, популізму та неефективності є Юлія Тимошенко». Я не погоджуюся із Гройсманом. На мою думку, ви є не мамою, а бабушкою корупції», — сказав Милованов.

На що Юлія Тимошенко відреагувала словами: «Ви запросили мене сюди, щоби грантовий мальчік мене принижував тут?».

Милованов сказав: «Ви переходите на особистості». А Юлія Тимошенко попросила, аби він вибачився за власне ейджистське висловлювання. Ведучий Вадим Карп’як погодився з Юлією Тимошенко в тому, що слова Милованова прозвучали образливо.

«Я попрошу обійтися без ейджизму. Дуже попрошу в цій студії обходитися без сексизму та ейджизму», — наголосив ведучий.

Далі Тимофій Милованов почав коментувати фізичну форму народної депутатки.

«Ви щодня бігаєте 10 км. Ви в кращій фізичній формі, аніж я. Це я до ейджизму», — сказав радник Андрія Єрмака.

Ведучий знову його перервав та наголосив, що в ефірі обговорюють ринок землі, і варто зважати на культуру дискусії.

Раніше Вадим Карп’як достроково завершив ефір «Свободи слова» після сексистського коментаря Олексія Арестовича.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада провалила голосування щодо дисциплінарного покарання за ейджизм та сексизм. Тоді нардеп (група «Партія «За майбутнє») Сергій Рудик у парламенті назвав «дівчинкою, якій 32 роки» народну депутатку від «Слуги народу» Мар’яну Безуглу під час обговорення законопроєкту щодо реформи СБУ.

А у січні після появи Юлії Тимошенко у Верховній Раді після тривалої перерви ЗМІ та український Facebook активно обговорювали її зовнішність, а не сам виступ.

Ейджизм — це…

Ейджизм дискримінація людей за віковою ознакою. У більшості культур велику увагу прикуто до зовнішності жінок, саме вони в першу чергу стають жертвами ейджизму. У 2014 році уряди різних країн визнали ейджизм «загальним джерелом, виправданням і рушійною силою дискримінації за віковою ознакою».

У випадку з Юлією Тимошенко замість того, аби дискутувати по суті, Тимофій Милованов використав вік опонентки нібито як аргумент. Змістивши фокус з теми, він намагався дискредитувати опонентку.

Нагадаємо, нещодавно в Бердянську працівниця житлово-комунального господарства Олена Архінос просила притягти свого начальника Володимира Шеляга до відповідальності за ейджизм. Міська рада розглянула цю ситуацію, посадовцеві винесли зауваження.

Схожі записи

Під час менструації жінки роблять менше помилок і стають уважнішими — дослідження

Уривок із книжки блогерки Bad Mama «Розлучись без страху»

Як (не) варто проводити заходи до дня 8-го березня у школах