Повага
Image default
Статтi

2 роки бив, поліція не реагувала: в Дніпрі жінку звинувачують у вбивстві чоловіка

У Дніпрі пів сотні людей вийшли на підтримку Марини Полях, яку звинувачують у вбивстві цивільного чоловіка. Адвокатка Юлія Сегеда вимагає перекваліфікувати справу з умисного вбивства на самозахист. За її словами, чоловік упродовж двох років бив та знущався з Марини у присутності 14-річної доньки. Марина Полях 38 разів зверталася до поліції, поліція склала 16 адмінпротоколів, але суд щоразу повертав матеріали на доопрацювання.

Про це пише Суспільне.

26 травня під обласною прокуратурою пройшла акція #ВрятуйМарину (за цим гештеґом та за гештеґом #ВрятуватиМарину можна почитати більше про цю історію у Facebook). Представники Дніпропетровської обласної прокуратури прийняли звернення та публічно пообіцяли взяти випадки домашнього насильства на особливий контроль.

Чому звинувачують у вбивстві?

За словами адвокатки Юлії Сегеди, чоловік впродовж двох років бив Марину Полях. Вона повідомляла поліції, проте там не реагували. Під час чергового нападу, каже адвокатка, жінка схопила ніж, на який і напоровся чоловік.

«У жінки був тільки один вибір: загинь або захисти себе. Але поруч із нею в той момент, коли вона схопила цього ножа, впритул до неї була її донька, яка намагалася її захистити. Був напад на неї, вона схопила цього ножа», – каже адвокатка у коментарі Суспільному.

Марині інкримінують статтю 115 Кримінального кодексу України – умисне вбивство. Вона передбачає позбавлення волі від 7 до 15 років. Адвокатка з цим не згодна, вимагає перекваліфікації.

«Врятуй Марину!». У Дніпрі провели акцію на підтримку жінки, підозрюваної у вбивстві чоловіка
Суспільне Дніпро

У прокуратурі наполягають, що кваліфікацію справі надали унаслідок проведення досудового розслідування. Прокурорка Лівобережної окружної прокуратури Іванна Стрілець каже, що нібито Марина та її співмешканець перебували в стані алкогольного сп’яніння. А конфлікт виник через те, що чоловік вимагав від жінки подивитися її мобільний телефон. У прокуратурі запевняють: підтвердження, що він її бив, немає, на Марині тілесних ушкоджень не виявили.

Адвокатка ж каже, що до акції в підозрі не йшлося про «спільне розпивання алкогольних напоїв». За її словами, ця обставина з’явилася після акції під облпрокуратурою. А Марина від початку не приховувала, що того вечора випила келих пива.

38 звернень

Адвокатка Юлія Сегеда розповідає, що упродовж двох років Марина Полях неодноразово зверталася до поліції.

«Ні, вона не могла від нього піти. Вона жила в своєму домі, йти їй нікуди. Це він приходив, коли хотів та робив, що хотів. Чому вона не боролась? Та вона не просто боролася! Вона зверталася до поліції десятки разів, але результату не було.

А він після цього «доводив» їй, що «от бачиш, мені нічого не буде, уже вбивав, і тобі недовго залишилося». Він описував її доньці, як буде вбивати матір. Тільки складених адмінпротоколів 16, а ще десятки звернень, розглянутих за законом «Про звернення громадян». Так, якщо вас погрожують вбити, душать подушкою та б’ють, то ваші заяви, порушуючи безліч норм, просто «спишуть», — каже адвокатка.

Юлія Сегеда розповідає, що чоловік має вирок від 2005 року за умисне вбивство (12 років обмеження свободи, вийшов раніше через зміну покарання), вирок від 2013 року за ухиляння від відбування покарання (засуджений до 3 років, з врахуванням невідбутого раніше покарання) та вирок від 2020 року за шахрайство (випробувальний термін — 2 роки).

«8 з 16 проваджень за зверненням Марини Полях закриті судом за відсутністю складу правопорушення. Всі вони закриті через «косяки» поліції з оформлення. 4 з 16 — через закінчення терміну притягнення до відповідальності. Суд повертав матеріали для усунення недоліків оформлення. Їх не виправили вчасно. Три з 16 закриті в зв’язку зі смертю порушника, але і в цих справах матеріали поверталися судом на доопрацювання», — пояснює адвокатка.

У 14 з 16 проваджень суд ухвалював рішення привести чоловіка примусово. Примусові приводи не виконані жодного разу.

Із постанов суду:

«Домашнє насильство, а саме умисні дії психологічного характеру, що полягали у висловлюванні нецензурною лайкою, погрозах фізичною розправою», «погрожував їй ножем та фізичною розправою», «прийшов додому в стані алкогольного сп’яніння та вимагав, щоб вона вийшла до нього, погрожував фізичною розправою, після відмови розбив скло», «у стані сп’яніння погрожував їй розправою, наніс їй тілесні ушкодження, схиляв її до статевого акту без її згоди».

Нагадаємо, генпрокурорка Ірина Венедіктова підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції. Вона оголосила протидію домашньому насильству пріоритетом роботи прокуратури на 2021 рік.

У 2020 році у порівнянні з 2019 на 75% зросла кількість засуджених за домашнє насильство.

А у вересні 2020 року українка Ірина Левчук уперше виграла справу про домашнє насильство в Європейському суді з прав людини.

Схожі записи

Євгенія Вірлич про життя в окупації: Учителька й журналістка — професії, про які не можна було зізнаватися

Наталка Сіробаб

Інна Совсун: чоловіки й жінки мають домовлятися між собою

Скандал у Херсонській ОДА: жінок вітали «смаженим кабанчиком» та відвертими танцями

1 comment

Вісник сексизму vol. 55: Право на самозахист | The Devochki 5 Липня 2021 at 2:31 pm

[…] не приховувала, що того вечора випила келих пива, пише […]

Коментарі закриті.