Повага
  • Головна
  • Статтi
  • #no_make_up: у мережі запустили флешмоб на підтримку дружини кандидата в мери Черкас
Статтi

#no_make_up: у мережі запустили флешмоб на підтримку дружини кандидата в мери Черкас

Жительки Черкащини запустили у мережі флешмоб #no_make_up на підтримку дружини кандидата на посаду міського голови Черкас Віктора Євпака Кароліни Євпак. У такий спосіб вони вирішили зупинити хвилю лукізму та ейджизму, яка розпочалася стосовно жінки у період передвиборчої кампанії політика.

“Кароліна Євпак – англійка, яка колись продала свій будинок в Британії і разом з чоловіком поїхала жити… в район Д міста Черкаси. І живуть вони тут більше 10 років, виховуючи своїх двох дітей. Вже одне це, як на мене, говорить про рівень патріотизму більший, ніж у переважної кількості місцевих, які сплять і бачать, як би здриснути кудись на багаті села з цього міста і країни.  Менше з тим, Кароліну зарахували до неліквіду, бо вона старша за чоловіка і не достатньо гарна на смак поціновувачів “справжньої української краси”. Ну і тут несеться рагульство во всю, тези хейтерів я повторювати не буду, самі можете здогадатись. Згадайте історію Бріджит Макрон”, – написала на своїй сторінці у Facebook  жителька Черкас Вікторія Феофілова.

У відповідь на це користувачка соцмережі Вікторія Дараган запустила онлайн-флешмоб із хештегом #no_make_up.

Ініціативу підтримала ще низка користувачок Facebook. Вони публікують своє фото без макіяжу та докріплюють до допису вірші чи особисті історії, пов’язані із засуджуванням за зовнішність.

Одна із учасниць флешмобу підтримки Вікторія Феофілова у коментарі Повазі зазначила, що вирішила приєднатися до ініціативи, бо переконана  – жінка не зобов’язана відповідати чиїмось уявленням.

“Мене завжди дратує, коли зовнішність жінки стає предметом осудження. А тут ще й подвійна дискримінація: ейджизм і лукізм в одному флаконі. І втричі неприємніше, коли такі речі використовують в політичній боротьбі. Думаю, що покласти край цьому може тільки великий суспільний осуд тих, хто допускає подібні висловлювання в бік будь-якої родини. Ну а те, що жінки вирішили висловити свою підтримку і солідарність робить цей кейс позитивним прикладом того, що ми все ж рухаємось до цивілізації. Жодна жінка не зобов’язана відповідати чиїмось уявленням про молодість і красу. І жоден чоловік не повинен співвідносити свою дружину з якимись смаками”, – зазначила Вікторія Феофілова.

Схожі записи

Вільні від дискримінації й сексизму: про що говорили на Українському жіночому конгресі

Олександра Горчинська

Уривок із книжки «Жінки та влада: маніфест» Мері Берд

Керівницю музею Голодомору почали цькувати через зовнішність — чому це неприйнятно?