Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Політикиню варто критикувати по суті, а не по статі»: правозахисниця про лукізм щодо Юлії Тимошенко
Статтi

«Політикиню варто критикувати по суті, а не по статі»: правозахисниця про лукізм щодо Юлії Тимошенко

«Приголомшливе омолодження», «звабливі локони», «вона не жінка, а політик» та «трохи змінилася після коронавірусу»: у соцмережах та ЗМІ активно обговорюють зовнішність Юлії Тимошенко.

Лідерка «Батьківщини» вперше після тривалої перерви виступила у Верховній Раді. Проте ЗМІ та український Facebook більше зацікавила її зовнішність, а не сам виступ.

НВ
УНІАН
Главком
Бульвар Гордон
ТАБЛОID

«Прикро спостерігати, як український сегмент Facebook вибухнув лукізмом, жартами та критикою зовнішності жінок після 40-45. Насмішки щодо зовнішності відомої української політикині Юлії Тимошенко з’являються у тому числі серед тих, хто опікується комунікаціями, працює у журналістиці.

Це зайвий раз підтверджує, що жодної бульбашки не існує. Якщо ти працюєш у журналістиці, це не означає, що ти розумієш, що таке дискримінаційні висловлювання», — каже правозахисниця та журналістка Ольга Веснянка.

Вислови на кшталт «жалюгідна зовнішність», «жінка, яка намагається молодитися» звучали навіть без згадки імені політикині.

«Якщо когось обурюють дії жінки у політиці чи вони не поділяють її політичні погляди, то це і варто критикувати по суті, а не по статі. Прикро, що донині такі коментарі сексистського штибу звучать у нібито притомному українському просторі», — каже Ольга Веснянка.

Правозахисниця пояснює: критика зовнішнього вигляду може бути доречною, якщо йдеться, наприклад, про дорогий годинник, який може коштувати 100 тисяч доларів, а публічна особа — чоловік чи жінка — декларують інші статки.

«Коли йдеться про дорогий одяг, дорогі аксесуари у подібних ситуаціях, критика жінок та чоловіків як публічних осіб на відповідальних посадах — доречна. Але все ж дивно, наскільки жваво, попри соціальні проблеми, міжнародні політичні виклики, українці та українки захоплюються ідеями сексизму та поширюють їх».

Схожі записи

НДІ шукає штатного працівника\цю до Political Parties Program (англ.)

Ліванський ексміністр порівняв українок із повіями

Очільник Національного антарктичного наукового центру припускає, що загибель полярника навмисне використовують, аби змінити нинішню політику установи