Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Дівчинка, якій 32 роки»: нардеп Сергій Рудик про свою колежанку у Раді
Статтi

«Дівчинка, якій 32 роки»: нардеп Сергій Рудик про свою колежанку у Раді

І знову сексизм та ейджизм у Верховній Раді. «Дівчинка, якій 32 роки»: так нардеп (група «Партія «За майбутнє») Сергій Рудик у парламенті прокоментував виступ народної депутатки від «Слуги народу» Мар’яни Безуглої про законопроєкт щодо реформи СБУ.

«Я не краще розумію систему, ніж три генерали, на яких посилався щойно пан Кожем’яка. Але мене дивує, як і кожного в цьому залі, як дівчинка, якій 32 роки, яка працювала в системі охорони здоров’я, та ні дня, сподіваюсь, не працювала у цій структурі, закликає нас проголосувати за один з дуже важливих документів, які можуть багато чого змінити. Враховуючи, що ми — країна, що воює. Вони хочуть на 6 тисяч людей скоротити СБУшників у наступному році, ще до десяти через два. Це країна, яка веде війну. Шо вони курять?».

Нардеп також порівняв виступ Мар’яни Безуглої з виступом нардепки VIII скликання Іриною Сисоєнко, сказавши: «Згадаймо Ірину Сисоєнко, яка дупля не різала в медицині».

Що не так з цими коментарями? Повага запитала у народної депутатки Інни Совсун під час онлайн-дискусії, а також у правозахисниці та журналістки Ірини Виртосу.

Народна депутатка від фракції «Голос» Інна Совсун:

«За мої півтора року роботи в парламенті такого ще не було. Я буквально щойно повернулася з засідання Ради. Останній законопроєкт, який сьогодні розглядали, був про СБУ. Законопроєкт доповідала народна депутатка Мар’яна Безугла, яка представляє профільний комітет. Вона працювала над цим законопроєктом.

Під час обговорення депутат-мажоритарник Сергій Рудик сказав, що, мовляв, якась 32-літня дівчинка розповідає нам, як реформувати СБУ. Сказати, що я була шокована, не сказати нічого. Я одразу почала сигналізувати спікеру, що хочу взяти слово з трибуни. На жаль, підтискав час, тому я не змогла виступити.

Коментар Рудика абсолютно неприйнятний. На жаль, це відбувається не вперше. Але настільки відвертий та прямий сексистський закид з трибуни парламенту у цьому скликанні пролунав вперше.

Можливо, це стане приводом поговорити у парламенті про норми поведінки. Про те, чому сексистська поведінка неприйнятна. Я вже попросила колежанок з МФО «Рівні можливості» про спільне звернення до керівництва ВР. Будемо просити регламентний комітет розглянути поведінку нардепа Рудика.

Але разом з тим, ми повинні реагувати на це публічно, говорити про це публічно. Адже це просто дико».

Журналістка та правозахисниця Ірина Виртосу:

«Коли читаю про такі ситуації, я відчуваю страшенну втому. Знову іде тиск у Верховній Раді на депутаток через вік та стать. Знову це зневажливе ставлення й несприйняття їх на професійному рівні.

Знову депутатки опиняються під прицілом. Вони не мають дозволити собі жодної помилки. Натомість депутатам прощається їхнє невігластво й образливі коментарі. Відчуваю втому, бо коли транслюються сексистські коментарі на такому високому політичному рівні, то хіба варто дивуватися «побутовій дискримінації» у родині, на роботі, у школі. І в цьому найбільша небезпека».

Схожі записи

Алла Горська: художниця, яка боролася

Борщ як «м’яка сила»: навіщо медіа транслює стереотипи про українок

«Дівчата» адаптували для України додаток із відстеження менструації