Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Літня жінка»: чиновник у Бердянську отримав зауваження за ейджизм
Статтi

«Літня жінка»: чиновник у Бердянську отримав зауваження за ейджизм

У Бердянську працівниця житлово-комунального господарства Олена Архінос просила притягти свого начальника Володимира Шеляга до відповідальності за ейджизм.

Її заяву розглянули на сесії Бердянської міської ради, пише пресслужба.

Пояснюючи незроблене обстеження покрівлі багатоповерхового будинку, Володимир Шеляг сказав, що це не зробили через погодні умови. А також тому, що спеціалістка, яка займається цим, а це «літня жінка», не змогла впоратися з роботою.

«Літня жінка» — це ейджизм?

На засідання запросили кандидатку економічних наук, радницю міського голови міста Токмак, учасницю феміністичного руху у Запорізькій області Наталю Криворучко. За її словами, вперше скарга на співробітника органів місцевого самоврядування розглядалася із застосуванням елементів ґендерної експертизи.

«Для України поняття «ейджизм» є досить новим, проте для всього світу воно не нове і дуже актуальне. Вперше цей термін було введено у США у 1969 році директором Національного інституту старіння. На жаль, у всьому світі тенденція є такою, що тільки 3% жінок мають сили звернутися з відповідними скаргами, коли до них застосовують такі ейджистські чи дискримінаційні висловлювання. Інші не наважуються, бо не вірять у позитивний розгляд таких скарг», — пояснила експертка.

На думку Наталі Криворучко, вислів «літня жінка» можна розглядати як подвійну дискримінацію — за статтю та за віком. Особливо для посадовця під час виконання своїх обов’язків. Оскільки ні в положенні про роботу відділу, ні в посадових інструкціях немає обмежень щодо віку та статі.

Для запобігання подібним випадкам надалі експертка порекомендувала створити у Бердянській міській раді міжфракційне депутатське об’єднання «Рівні можливості».

Володимир Шеляг запевнив, що не мав на меті злого наміру чи бажання принизити.

«Я не називав прізвище, ім’я, по батькові. І коли на сесії депутатка запитувала тричі, чому це протокольне доручення досі не опрацьовано, у своєму вислові я хотів навіть захистити й управління, і себе, і працівницю. Надалі буду утримуватися від подібних висловів», — сказав він.

Зрештою міськрада вирішила зробити Володимиру Шелягу зауваження.

Нагадаємо, в Україні вперше за сексизм звільнили чиновника. На Житомирщині через сексистські висловлювання звільнили секретаря Коростишівської міської ради Юрія Сарапійчука.

Схожі записи

Гендерні квоти не працюють?

ООН закликає ратифікувати Конвенцію проти насилля та харасменту

У Львові жінку відмовилися прийняти на роботу пожежної через стать