Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Золото» Ганни Соловей та пропозиція поцілувати журналістку: новий скандал обурив мережу 
Статтi

«Золото» Ганни Соловей та пропозиція поцілувати журналістку: новий скандал обурив мережу 

«Аня смотри как мы будем обучаться. Ты открыла рот, теперь ты за это будешь платить; будешь вонять – прогоним, и не вспомним как звали», — це не розборки у дворі, як можна подумати. Так президент Федерації велосипедного спорту України Олександр Башенко спілкується з українською велосипедисткою Ганною Соловей, яка виграла «золото» Європейських ігор у Білорусі.

27 червня українка Ганна Соловей стала чемпіонкою II Європейських ігор із велоспорту на треку. Кілька наступних днів переможницю активно вітали. Не забарилася з привітанням і офіційна сторінка Федерації велосипедного спорту України. Однак у пості привітали не саму Ганну, а голову Київської міської федерації велосипедного спорту.

Спортсменка здивувалася: чому вітають людину, яка, за її словами, ніяк не дотична до її перемоги, ба більше – якої вона особисто не знає.

У відповідь уже згаданий Олександр Башенко почав погрожувати Ганні виключенням зі збірної, писати, що її форма й велосипед – це його власність, і назвав чемпіонку «принцесою».

Така манера спілкування неабияк обурила саму Ганну і громадськість. У гілці коментарів, де відбувалося протистояння, почали тегати посадових осіб, зокрема й людей із Кабінету Міністрів.

Міністерство молоді та спорту у коментарі Громадському пояснює – про ситуацію знають, однак не можуть на неї вплинути, оскільки Башенко їм не підпорядковується. «Пан Башенко не є ні співробітником Міністерства, ані керівником напрямку, він є керівником громадської організації, яка ніяк не підпорядковується Міністерству. Ми зараз розглядаємо, що можна з цим зробити», – пояснила прес-служба.

Згодом міністр молоді та спорту Ігор Жданов публічно підтримав велосипедистку Ганну Соловей і назвав «несправедливим, неприпустимим і хамським» спосіб спілкування очільника Федерації.

Поділяє думку міністра молоді та спорту й народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Артур Палатний, назвавши такі дії керівництва Федерації неприпустимими.

У мережі розпочався флешмоб на підтримку Ганни Соловей, користувачі та користувачки Фейсбуку поширюють новини про цю історію з хештегом #ПідтримуюГаннуСоловей.

Велоактивісти закликають усіх охочих завтра, 4 липня, зібратися під стінами Міністерства молоді та спорту, аби вимагати офіційних вибачень Олександра Башенка перед Ганною Соловей, а також його відставки з посади Голови Федерації велосипедного спорту України.

Попри те, що скандал триває вже майже тиждень і Соловей підтримало багато людей, серед яких і сам міністр, Олександр Башенко своєї вини не визнає. В інтерв’ю телеканалу СТБ він продовжує захищати свою позицію: «Буде займатися фейсбучною маячнею – виженемо, і найближчим часом, до речі», – заявив він журналістці Олені Луньковій.


Його основний аргумент у тому, що Федерація виділила кошти на поїздку та участь у змаганнях. Ганна ж пояснює: екіпірування надала держава, колеса, які далеко не в найкращому стані, взяла в чоловічої збірної. Але навіть якби Олександр Башенко особисто давав кошти – все одно не має права на такий тон – переконана чемпіонка.

Президент федерації не вважає, що хамив, погрожує «зайнятися» тренерами, бо ті, на його думку, погано підготували спортсменку, яка виграла «золото» .

Свою манеру спілкування у Фейсбуці Олександр Башенко переносить і на живе спілкування з журналісткою. Зокрема, він запропонував їй “поцілуватись” після того, як Олена Лунькова звернула увагу, що чоловік може бути напідпитку, обґрунтовуючи це тим, що почула відповідний запах. Попри заперечення і пропозицію поцілунку (аби перевірити, напевне) президент федерації велосипедного спорту України почав прикривати рот рукою після таких слів журналістки.

Схожі записи

Про найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок в Україні

Ексміністр транспорту на «112» принижував та обізвав народну депутатку проституткою

Проти сексуалізації: на чемпіонаті Європи гімнастка з Німеччини відмовилася від виступів у трико