Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Більше 60% українців/ок виступають за більший баланс чоловіків і жінок у політиці
Статтi

Більше 60% українців/ок виступають за більший баланс чоловіків і жінок у політиці

На запитання: “Хто, на вашу думку, більшою мірою залучений/повинен бути залучений до політичного життя — чоловіки чи жінки” 62% респондентів/ок відповіли, що хочуть бачити більш збалансоване представництво жінок та чоловіків в політиці, на відміну від поточної ситуації.

Такими є результати загальнонаціонального опитування НДІ, яке пройшло у травні 2019 року після другого туру президентських виборів.

Регіонально більш рівне представлення чоловіків і жінок у політиці активніше підтримують у Західній Україні. Трохи менше — на Півночі і у Центрі. Найменше (проте все одно більше половини опитаних) — на Півдні і Сході України, йдеться у результатах дослідження.

Серед причин, чому жінок у політиці менше, ніж чоловіків, більшість респондетів/ок (74%) відзначили ситуацію, що політичні партії більш схильні висувати чоловіків. Одночасно більше 60% опитаних вважають, що жінкам заважають сімейні обов’язки. Приблизно стільки ж людей думають, що українці більш схильні голосувати за чоловіків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дівчата, не йдіть у політику – там так важко! Справді?

Опитування показує, що 58% обирає варіант: жінки мають менше доступу до ресурсів, які необхідні для проведення кампанії. Трохи менше українців/ок вважають, що жіноча половина населення менше зацікавлена у політиці. 67% респондентів/ок не погоджуються із тезою, що серед жінок недостатньо кваліфікованих кадрів.

Середня похибка для цього опитування складає +/- 3%

Нагадаємо, у Верховній Раді присутність жінок-депутаток за 28 років з 3% заледве дотягнула до 12% – це найнижчий показник серед представництва жінок у парламенті в Європі, і один з найнижчих показників у світі. 

Низка громадських організацій України, деякі депутатки українського парламенту, міжнародні організації закликали керівників політичних сил та партій сформувати списки із урахуванням гендерних квот на цих дострокових парламентських виборах.

Як партії дотримуються заклику, читайте у матеріалі Поваги: Жінки у новому парламенті. Скільки депутаток буде у Верховній Раді та хто вони

Схожі записи

«Тиждень жіночої солідарності»: навчити жінок приймати рішення крізь гендерні окуляри

Урядова гаряча лінія, мобільні групи та курси: як держава бореться з домашнім насильством

На Байройтському фестивалі у Німеччині у наступному році вперше диригуватиме жінка