Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Змовчати — це розв’язати руки новим хейтерам: Леся Гасиджак подала позов про захист гідності та ділової репутації
Статтi

Змовчати — це розв’язати руки новим хейтерам: Леся Гасиджак подала позов про захист гідності та ділової репутації

Леся Гасиджак

Виконувачка обов’язків директорки Музею Голодомору Леся Гасиджак подала до суду позов про захист гідності та ділової репутації. Причиною стало те, що її професійні якості поставили під сумнів через зовнішність. Про це Леся Гасиджак написала у своєму фейсбуку.

«Позовна заява (відповідач — Братківський Клим Сергійович) про захист гідності та ділової репутації, визнання інформації дискримінаційною та недостовірною та відшкодування шкоди — вже в Голосіївському районному суді Києва. Цей позов — це не тільки відстоювання моєї честі, а й підтримка іншим жінкам і чітка позиція: змовчати — це розв’язати руки новим хейтерам», — написала Леся Гасиджак.

Читайте також: Право на тіло

У суді інтереси Гасиджак представляють адвокатки громадської організації «ЮрФем» Оксана Гузь, Марина Саєнко, Христина Кіт та Марта Змисла.

«Логічне завершення тривалої підготовки й формування вимог позовної заяви після хейту і бодишеймингу, якого зазнала Леся Гасиджак, — позовна заява подана до суду. Ми розуміємо, що це досить складний і болісний процес для суспільства в цілому. Але наполягаємо на неможливості дискримінувати будь-яку людину за будь-якими ознаками.

Чекаємо на відкриття провадження і цікавий судовий процес. На нашу думку, дискримінація і маніпуляція недостовірною інформацією повинна бути покарана», каже адвокатка Оксана Гузь.

Цькування Лесі Гасиджак почалося наприкінці липня з допису юриста Клима Братківського. Він написав, що Леся Гасиджак не може очолювати музей Голодомору, бо нібито має невідповідну зовнішність.

Читайте також: Гарні такі, які є. І відчепіться від себе

Медійники та люди зі сфери культури виступили на захист історикині, засудивши дії Братківського.

Зокрема, омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що цькування людей за зовнішністю — неприпустиме явище в українському суспільстві. А головна редакторка Громадського радіо Тетяна Трощинська віреагувала, наголосивши, що таке обговорення та засудження  найогидніше, що було у фейсбуку за останній рік.

Згодом Гасиджак заявила, що готує позов до суду через образу честі та гідності.

Схожі записи

Жінкам з інвалідністю складніше знайти роботу, ніж чоловікам – дослідження

Оселя для жінки: на Харківщині мамам дарують будинки

Канонізована феміністками: що ми знаємо про Лесю Українку?