Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Цькування через зовнішність: Леся Гасиджак подаватиме до суду
Статтi

Цькування через зовнішність: Леся Гасиджак подаватиме до суду

Виконувачка обов’язків директорки Національного музею Голодомору Леся Гасиджак готує позов до суду через образу честі та гідності. Про це Гасиджак заявила в ефірі Радіо Свобода.

Офіційну заяву Гасиджак ще готує разом із правниками. Вперше цю ситуацію вона прокоментувала в ефірі Радіо Свобода.

«Готую офіційну заяву. Позов буде обов’язково. Це питання не в мені. Я спокійно до цього хейту поставилася. Це дуже смішна історія, і сумна з іншого боку. Я принципово буду подавати до суду, бо розумію, що такі історії трапляються кожного дня. Хейту піддається дуже багато жінок в Україні. І не лише через зовнішність. А просто через те, що вони є жінками на керівних посадах. Я вважаю, що це має бути повчальний кейс. Щоб він ніколи більше не повторився», — заявила Леся Гасиджак.

«Роботи попереду ще дуже багато»

Говорячи про свої емоції щодо цієї ситуації, Гасиджак додала:

«Це сумна історія. Ми живемо в 21 столітті. Дуже багато зусиль фахівці різних рівнів докладають, щоб суспільство наше трохи змінилося. Щоб ми перестали інакшість сприймати як щось погане, неправильне і незручне. Виявляється, роботи попереду ще дуже багато. У нас іде війна. З війни повертаються захисниці і захисники без рук, без ніг. Потім ці люди будуть зазнавати хейту? Тому що вони некрасиві?»

Читайте також: Ольга Полякова подає до суду на українське медіа за образу доньки

Напередодні деякі користувачі в соцмережах почали цькувати виконувачку обов’язків директорки музею Голодомору через зовнішність. Юрист Клим Братківський написав у своєму фейсбуку, що Леся Гасиджак не може очолювати музей Голодомору, бо нібито має невідповідну зовнішність. Деякі коментатори підтримали таку думку. Однак більшість користувачів і користувачок засудили лукізм та висловилися про неприпустимість такого ставлення. Наразі публікації з критикою Гасиджак немає, проте залишилися скріншоти.

На захист Лесі Гасиджках стало багато публічних осіб та правозахиниць.  Уповноважений із прав людини України Дмитро Лубінець також засудив цькування Лесі Гасиджак через її зовнішність. Він зазначив, що «професійні якості та здібності» мають бути єдиними критеріями для оцінки людини.

Леся Гасиджак стала виконувачкою обов’язків голови музею Голодомору в липні 2022 року.

Фото на головній — Телекритика

Схожі записи

Сексуальні домагання в публічних місцях: як реагувати й куди звертатися?

Юлія Береза

Гендерні підсумки 2019 року. Згадаймо зради й перемоги

Жінки за мир? Серйозно?