Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Зеленського закликали забезпечити військовослужбовиць засобами гігієни – петиція
Статтi

Зеленського закликали забезпечити військовослужбовиць засобами гігієни – петиція

На сайті Президента України з’явилася петиція, у якій вимагають забезпечити військовослужбовиць необхідними засобами гігієни. Також просять створити відповідний орган, який займатиметься гендерними питаннями в силових структурах.

«Війна в Україні триває вже 8 років та 8 місяців, але за цей час не створили належних умов для жінок, які несуть службу у лавах Збройних Сил України. Станом на зараз, забезпечення захисниць необхідними засобами особистої гігієни та військової форми повністю лежить на плечах волонтерів. На жаль, військова сфера та оборона країни в Україні досі вважається суто чоловічою, тож забезпечення, відповідно, також орієнтоване саме на чоловіків», – йдеться у петиції.

Читайте також: «Тобі тут не місце»: з якими упередженнями досі стикаються жінки на війні?

Авторка петиції Влада Сірко наголошує, що необхідно запровадити реформи, які зроблять службу у ЗСУ однаково комфортною як для чоловіків, так і для жінок. Наводить приклад НАТО, де функціонує комітет із гендерних питань, який займається питаннями інтеграції та забезпечення жінок у армії. Тож у петиції звертаються до президента, щоб схожий орган створили і в Україні.

Поки що петиція зібрала 3626 голосів із 25000 необхідних.

Підписати петицію можна за посиланням.

Як відомо, нині 50 тисяч жінок працюють у різних військових структурах. 38 тисяч служать на військових спеціальностях, із них 5 тисяч перебуває на передовій.

До повномасштабного вторгнення кількість жінок у армії складала 15-25%.

Читайте також: Подбати про захисниць: як жінок забезпечують військовою формою

Схожі записи

Від секзизму до погроз зґвалтування: як політикиням реагувати на цькування в соцмережах

Фотосесія та інтерв’ю для Vogue: Леся Гасиджак розповіла про цькування і судовий позов

Красива кандитатка незаміжня: сексизм на виборах у Молдові