Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Це зробила вона»: у Вікіпедії розпочався марафон про досягнення жінок
Статтi

«Це зробила вона»: у Вікіпедії розпочався марафон про досягнення жінок

В україномовному розділі Вікіпедії розпочався щорічний марафон «Це зробила вона». Подія спрямована на створення та покращення енциклопедичних статтей про жінок. Усі охочі можуть долучитися та удосконалити Вікіпедію, збагативши її інформацією про життя і досягнення видатних жінок. Марафон триватиме до 25 листопада.

Мета проєкту — висвітлити досягнення жінок та їхню роль в історії. Також кампанія допомагає покращити українську Вікіпедію та зробити вільні знання більш доступними для мільйонів людей з усього світу.

Як долучитися до марафону?

Щоб долучитися до марафону, потрібно створити чи поліпшити якомога більше наявних статей про жінок в україномовному розділі Вікіпедії до 24 листопада 2022 року включно, а також зафіксувати свій внесок на сторінці проєкту. Можна створити нову статтю або ж додати нові факти у вже наявну, поліпшити стиль статті чи виправити описки тощо.

«У момент, коли вся Україна бореться із російським вторгненням, роль жінок-захисниць України особливо важлива. Тому в межах цьогорічного марафону “Це зробила вона” ми організовуємо спеціальну номінацію, присвячену жінкам, котрі захищають Україну. Йдеться як про військовий захист на фронті, так і про інші аспекти — наприклад, економічну чи дипломатичну роботу на благо України», — додає Ольга Мілянович, прес-секретарка та членкиня Правління ГО «Вікімедіа Україна»

Читайте також: “Це зробила вона”: Повага створила серію подкастів про видатних українок

Традиційно усі активні учасники й учасниці марафону отримають пам’ятні сувеніри від організаторів, а найактивніші — додаткові призи, зокрема тематичні книжки на власний вибір.

Марафон «Це зробила вона» цього року проходить учетверте поспіль. Минулого року понад тридцять учасників та учасниць поліпшили близько 250 енциклопедичних статей; загалом з 2019 року опрацьовано 550 статей української Вікіпедії.

Марафон «Це зробила вона» в українській Вікіпедії організовує громадська організація «Вікімедіа Україна» за підтримки Національного Демократичного Інституту (НДІ), Посольства Швеції в Україні та Фонду ООН у галузі народонаселення. 

Схожі записи

«Це був би чоловічий вчинок»: пояснюємо, чому ці слова Разумкова – сексизм

Літак для чоловіків та сексизм, що псує життя: про що говорили на всеукраїнському форумі «Жіночі обличчя лідерства»

«Історія не без нас»: готується до друку книжка про становлення руху за права людей із інвалідністю