Повага
  • Головна
  • Статтi
  • У США схвалили перші пігулки проти післяпологової депресії
Статтi

У США схвалили перші пігулки проти післяпологової депресії

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів у США схвалило перший пероральний препарат, призначений для лікування післяпологової депресії. Про це йдеться на сайті управління.

Ліки мають надійти у продаж до кінця року.

«Післяпологова депресія — це серйозний і потенційно небезпечний для життя стан, під час якого жінки відчувають смуток, провину, нікчемність. А у важких випадках навіть думки про те, щоб завдати шкоди собі або своїй дитині. А оскільки післяпологова депресія може порушити зв’язок між матір’ю та дитиною, вона також може мати наслідки для фізичного та емоційного розвитку дитини, пркоментувала докторка медичних наук, директорка відділу психіатрії в Центрі оцінки та дослідження ліків FDA Тіффані Р. Фаркіоне, Доступ до пероральних ліків буде важливим для багатьох жінок, які намагаються дати собі раду».

Читайте також: Постинор за рецептом: кому це нашкодить?

Кожна восьма мама у США страждає на післяпологову депресію

Післяпологова депресія — це великий депресивний стан, який зазвичай виникає після пологів, але також може початися на пізніх термінах вагітності. Досі лікування було доступне лише у вигляді внутрішньовенної ін’єкції, яку робив медичний працівник у певних закладах охорони здоров’я.

Згідно з даними Центру з контролю та профілактики захворювань (CDC), післяпологова депресія вражає кожну восьму жінку, яка народжувала у США. Але деякі дослідники кажуть, що справжній показник може бути вищим.

За даними CDC, післяпологова депресія призводить до передозування наркотиками та самгобуств. Саме це спричиняє майже кожну четверту смерть після вагітності.  

Читайте також: Не чекати слушного моменту: чому сексуальна освіта має бути базовою для підлітків і дорослих

Але новий препарат це змінить. Він стимулюватиме рецептор мозку, який уповільнює роботу, та допоможе контролювати допомогу та стрес.

Два клінічні дослідження вказали, що 14-денний курс нового препарату суттєво покращує, порівняно з плацебо, стан пацієнток із післяпологовою депресією, а ефект триває щонайменше чотири тижні. Водночас засіб може викликати аномалії плоду, тому під час лікування пацієнткам слід використовувати ефективну контрацепцію.

Схожі записи

Королеві 94: цікаві факти з життя Єлизавети ІІ

#Зради і #Перемоги у сфері гендерної рівності: підсумки 2017 року 

Кім Кетролл знялась для грецького Vogue і розповіла про ейджизм і виклики жінок