Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Мовчати — це нести тягар сорому наодинці»: французькі шахістки виступили проти сексизму й насильства
Статтi

«Мовчати — це нести тягар сорому наодинці»: французькі шахістки виступили проти сексизму й насильства

14 французьких шахісток написали відкритий лист, у якому засудили сексизм і сексуальне насильство, якого вони зазнали «усного, письмового чи фізичного» від шахістів, тренерів, суддів або менеджерів. Відкритий лист жінки опублікували на спеціально створеній сторінці у Твіттері, яку назвали Nous, joueuses d’échecs («Ми, гравчині в шахи»).

Читайте також: Не засмучуватися, усміхатися, робити чоловікові масаж: у Японії вибачилися за сексизм у порадах для вагітних

За один день після публікації, лист зібрав понад 100 підписів. Тож поки активність сторінки призупинили, аби, як зазначили шахістки, «подумати, що робити далі».

 

Жінки опублікували звернення, щоб «змінити сторону страху та провини». Натомість, щоб винуватці насильства більше не могли діяти безкарно. Шахістки також звернули увагу, що «переслідування та напади одна з головних причин», чому молоді дівчата та жінки припиняють грати в шахи.

«Ми переконані, що сексуальне насильство досі є однією з головних причин, чому жінки й дівчата припиняють грати в шахи. Ми надто довго мовчали про випадки насильства. Однак мовчати це нести тягар сорому наодинці. Щоб знайти слова й сміливість висловитися, потрібен час, але ми віримо, що це необхідно і це зцілює», заявили шахістки, закликавши інших гравчинь повідомляти про пережите сексуальне насильство. 

Читайте також: «Дівчина без депіляції не може бути 10 із 10»: Остапчук і гості його шоу вдалися до сексистських висловлювань

Звернення шахісток підтримала Французька федерація шахів:

«Спільно з асоціацією Colosse aux pieds d’argile і за допомогою інструментів, запроваджених державою, Французька федерація шахів заохочує свободу слова й виступає разом із постраждалими й свідками гендерного й сексуального насильства. Повна підтримка», — заявили у федерації.

 

Схожі записи

«Це чистої води сексизм»: навіщо жінок об’єктивують у рекламі військової форми?

Наталка Сіробаб

Карантин – це унікальний шанс для тат

«Головне — ні з ким себе не порівнювати»: фотографка про «більше, ніж фотосесії»