Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Гендерна політика Міноборони: що зараз і які плануються зміни
Статтi

Гендерна політика Міноборони: що зараз і які плануються зміни

Щорічно Міністерство Оборони видає “Білу книгу”, щоби інформувати громадськість про діяльність Збройних Сил України. Уперше цього року в книзі з’явився розділ “Гендерна політика”.

Про це повідомила гендерна уповноважена Уряду Катерина Левченко на своїй сторінці у Фейсбук. “Міністерству оборони є чим пишатися в цьому напрямі. Бажаю подальшого розвитку!”, – написала вона.

Міністерство оборони реалізовує гендерну політику відповідно до Розпорядження Кабінету міністрів України від 24 лютого 2016 року №113-Р.

Йдеться про Резолюцію Ради Європи “Жінки. Мир. Безпека”.

“Разом з нами над досягненням цілей цієї Резолюції працює Міністерство соціальної політики, Міністерство фінансів, Міністерство внутрішніх справ та взагалі всі Міністерства сектору оборони. Ми також працюємо з гендерною уповноваженою Уряду Катериною Левченко”, – розповів Повазі полковник Міноборони Сергій Лубенець. Він очолює відділ з гендерних питань Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міноборони.

Зараз для жінок стало відкрито більше військових, зокрема бойових посад, які раніше були недоступними.

“Раніше жінка-військовослужбовець у Збройних Силах України могла бути призначена на близько 38 тисяч посад, зараз – понад 90 тисяч. Тепер доступні посади сержантського складу, гранатометників, заступників командно-розвідувальної роти, командирів бойової машини піхоти, кулеметників, снайперів, стрільців тощо”, – розповів полковник Міноборони.

Як зазначається в “Білій книзі”, збільшення чисельності військовослужбовців-жінок є одним із показників планомірного впровадження гендерної політики в діяльність Збройних сил України.

Зараз у ЗСУ проходять військову службу і працюють понад 55 тисяч жінок, що складає близько 22% від загальної чисельності особового складу.

У “Білій книзі” наголошується, що впровадження гендерних принципів у військах – це цілеспрямована, системна, багатовекторна діяльність Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ щодо вдосконалення моделі взаємин між чоловіками і жінками у сучасній українській армії.

“Сучасній українській армії має бути властива гендерно-чутлива організаційна культура та комфортні умови військової діяльності для військовослужбовців обох статей”, – повідомляють автори.

На думку Народної депутатки України Ірини Суслової, Міноборони та особисто міністр Степан Полторак декларують прагнення до досягнення гендерної рівності в Збройних силах України.

“Наразі бачимо, що слова зі справами не розходяться”, – підкреслила вона в коментарі для сайту Повага.

Ірина Суслова також розповіла, що міністр започаткував практику зустрічей з народними депутатами, під час яких обговорюють важливі питання щодо створення рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків в армії.

“Існує безпосередній діалог як із самим міністром, так і з його підлеглими. Це спрощує вирішення багатьох проблемних питань, усуває зайву бюрократію, пришвидшує ухвалення рішень”, – говорить депутатка.

Сьогодні працюють дві робочі групи, куди входять представники/ці депутатського корпусу та чиновники/ці Міноборони. Перша група опікується виконанням резолюції Радбезу ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» про посилення ролі жінок в миротворчих процесах. Друга переймається реформою системи декретних відпусток військовослужбовиць, аби захистити їхні права, не ослаблюючи при цьому боєздатності армії.

За словами Ірини Суслової, зараз в Мінобороні триває розробка посадових обов’язків радника міністра з гендерних питань. Після цього оголошуватиметься конкурс і матимемо постійного представника при міністерстві, який триматиме руку на пульсі усіх процесів, пов’язаних із досягненням гендерної рівності в ЗСУ.

“Усе це свідчить про незворотні позитивні зміни, які відбуваються в армії. Хоча не всі проблеми вирішені, залишається багато питань, але головне, що ми маємо позитивну динаміку й бажання керівництва міністерства здійснювати справжні перетворення”, – говорить Ірина Суслова.

На її думку, від таких реформ виграють не лише жінки-військовослужбовиці, але й Збройні Сили загалом, бо рівні права й можливості – це шлях до зміцнення нашої обороноздатності й збільшення шансів на перемогу, додала народна депутатка України.

Єлизавета Кузьменко

Ілюстрації: mil.gov.ua

Схожі записи

Зміни до законодавства та вплив карантину: якими будуть місцеві вибори. Інститут «Республіка» запрошує до обговорення

Від «ведичної жінки « до тренінгів щастя: сучасні способи пропагувати домострой

Ірина Славінська розповіла про спокуси і небезпеки, які трапляються журналісткам і письменницям у професійному житті