Повага
Статтi

У київському метро незабаром з’являться машиністки

У Київський метрополітен ідуть працювати жінки. Так, нині навчання на машиністку проходить одна жінка. Про це розповів в.о. начальника комунального підприємства Віктор Вигівський.

«Наразі в технічній школі триває підготовка майбутніх машиністів, серед слухачів — одна жінка. Ця група завершить навчання та вийде на лінію наприкінці цього року. Водночас найближчим часом ми оголосимо новий набір на курси машиністів. Сподіваємося, що до них долучаться як чоловіки, так і жінки. Загалом на підприємстві працює 41% жінок і 59% — чоловіків», — зазначив посадовець.


Читайте також: На Миколаївщині започаткували курси для трактористок


За словами Вигівського, столичному метро бракує фахівців, зокрема, через специфіку професії. Адже метрополітен є вузькопрофільним підприємством і має багато специфічних вакансій, які вимагають не лише відповідної освіти, а й потребують безпосереднього навчання в умовах підприємства. Це стосується машиністів, енергодиспетчерів, слюсарів та диспетчерів. Загалом період адаптації спеціаліста до умов підприємства займає близько 12 місяців.

Крім того, дефіцит кадрів загострює вимушена міграція та мобілізація.

«На сьогодні ми маємо більше 15% вакантних посад на підприємстві. Це вакансії слюсарів, токарів, електриків, машиністів метро», — наголосив Віктор Вигівський.

Мінекономіки планує перенавчати жінок

Мінекономіки планує перенавчати жінок на ті професії, де тепер бракує фахівців. Про це сказала перша віцепрем’єр-міністерка та міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Як розповіла посадовиця, зараз потрібно приділити більше уваги програмам перекваліфікації українців та українок, які залишаються в тилу.

За словами Свириденко,  жінок треба перенавчати на професії, які мають максимальний попит.


Читайте також: Керують фурами й зерновозами: як українки стають далекобійницями


«Насамперед ідеться про жінок, які вже сьогодні опановують колись суто «чоловічі» професії. Наприклад, тілоохоронців, водіїв вантажівок, автобусів або навіть тракторів — такі зараз реалії ринку праці».

Раніше віцепрем’єрка та міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук запропонувала замінити чоловіків-працівників ТЦК військовозобов’язаними жінками. Це, на її думку, може допомогти вивільнити чоловіків для служби в бойових частинах.

Фото на головній — працівниці станції «Деміївська»

Схожі записи

Привіт, тіло

Рівність і упередження. Гендерний баланс по-українськи

Не питай, не кажи: «Сім чоловіків Евелін Г’юґо» як жорстка сатира на патріархат

Ганна Улюра