Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Під час менструації жінки роблять менше помилок і стають уважнішими — дослідження
Статтi

Під час менструації жінки роблять менше помилок і стають уважнішими — дослідження

Під час менструації жінки роблять менше помилок та краще виконують когнітивні тести. Такі результати показало дослідження Інституту спорту, фізичних вправ і здоровʼя Університетського коледжу Лондона (UCL). Про це пише The Guardian.

Згідно з дослідженням, під час менструації в жінок підвищуються швидкість реакції, точність й увага до деталей. Це ставить під сумнів гіпотези щодо можливостей жінок, які займаються спортом.

У дослідженні проаналізували дані 241 людини (серед яких також були 96 чоловіків і 47 жінок, які не мали регулярної менструації через контрацепцію). Усі пройшли серію когнітивних тестів на реакцію, увагу, здатність обробляти візуальну інформацію й передбачення подій, імітуючи розумові процеси під час спортивних змагань.

Результати показали, що точність і час реакції в учасників та учасниць не відрізняються. Але жінки, які під час тестів мали менструацію, показали кращі результати, ніж жінки в інший період циклу. Вони демонстрували швидшу реакцію й допускали меншу кількість помилок.


Читайте також: Менструація — це природно: 91,2% жінок та дівчат хочуть більше знати про неї


Докторка Фламінія Ронка, провідна авторка дослідження з UCL, зазначила, що результати були «несподіваними» й додала, що вони можуть змінити уявлення про здібності спортсменок під час менструації.

«Дивує те, що результати учасниць під час місячних були кращі. Це кидає виклик уявленням про здібності жінок у цей час місяця. Сподіваюся, що це стане основою для позитивних розмов між тренерами й спортсменками про сприйняття й результати: те, як ми себе почуваємо, не завжди відображає те, як ми виступаємо», — прокоментувала експертка.

Докторка Меган Лоурі, авторка дослідження з UCL Surgery and Interventional Science та ISEH, відзначила, що такі дослідження допоможуть жінкам адаптувати свою роботу в різні періоди циклу.

«Існує багато неофіційних свідчень жінок про те, що вони можуть почуватися незграбними безпосередньо перед овуляцією, що підтверджується нашими висновками. Я сподіваюся, що якщо жінки розуміють, як їхній мозок і тіло змінюються протягом місяця, це допоможе їм адаптуватися».

Схожі записи

«Справжні чи штучні?»: сексизм та мізогінія в обговоренні заяв ексчиновниці Клітіної

Вирок Вайнштейну: чи можливий такий сценарій в Україні

Парад на підборах: Міноборони розкритикували за сексизм