Повага
Image default
Статтi

У 17% виборчих списків партій не дотрималися гендерної квоти – звіт НДІ

Забезпечення 40% гендерної квоти під час цьогорічних місцевих виборів було непослідовним, а в близько 17% виборчих списків партій нових норм не дотрималися взагалі.

“За інформацією, наданою ЦВК, приблизно 17 відсотків (1354 з 7943) виборчих списків партій, зареєстрованих до 792 місцевих рад, що обираються за пропорційною системою, не дотримались принципів про квоти. У цих випадках окремі кандидати не були зареєстровані або відкликали свої кандидатури після того, як партії подали списки на реєстрацію. Крім цього, НДІ отримував повідомлення про те, що партії включали до своїх списків «технічних кандидаток», не маючи наміру потім надати їм мандат”, — йдеться в аналітичному звіті НДІ «Спостереження за виборами
в Україні».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибори 2020: як дісталося жінкам-кандидаткам

Загалом, за даними ЦВК, було зареєстровано 102 263 кандидатки — цк приблизно 45% у виборчих списках партій, де вибори проводилися за пропорційною системою. Цей показник істотно більший у порівнянні з 35% на місцевих виборах 2015 року, йдеться у звіті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місцеві вибори 2020: експерти та експертки НДІ проаналізували передвиборче середовище

Нагадаємо, цьогоріч місцеві вибори вперше відбуваються за новим Виборчим кодексом, однією з вимог якого є дотримання гендерної квоти. Партія повинна забезпечити присутність у кожній п’ятірці списку (місця 1-5, 6-10 і так далі) не менше двох кандидатів кожної статі. Недотримання квоти загрожує відмовою у реєстрації всього списку.

Схожі записи

«Зараз це наше життя, але насправді воно не наше»: як українки створили освітній хаб у Бухаресті

Євгенія Цебрій

Кохання чи злочин: як коментують стосунки між дітьми-блогерами батьки та юристи

Усе через безкарність: Чому українські політики досі вдаються до сексизму?

Юлія Гуш