Повага
Image default
Статтi

У США вперше в історії віце-президенткою стала жінка: розповідаємо про її здобутки

Посаду віце-президентки США в апараті Джо Байдена посяде сенаторка від штату Каліфорнія Камала Гарріс. Вона стане першою в історії Сполучених Штатів жінкою, що обійняла цю посаду.

Що відомо про нову віце-президентку?

Камала Деві Гарріс народилася 20 жовтня 1964 року в Окленді (штат Каліфорнія). У 12-річному віці вона разом з матір’ю і сестрою перебралася в Монреаль.

Ступінь бакалавра економіки і політичних наук Камала отримала в Університеті Говарда у Вашингтоні. Згодом працювала помічницею в апараті сенатора від Каліфорнії Алана Кренстона. В 1990 році отримала юридичну освіту в Каліфорнійському університеті.

У 2004-му вона стала першою жінкою, обраною окружним прокурором Сан-Франциско, у 2011 році – першою жінкою на посаді генерального прокурора штату Каліфорнія. У 2017-му Гарріс уперше в історії штату отримала перемогу на виборах до Сенату США як представниця афро-американської громади.

Промова Камали Гарріс після оголошення результатів виборів

У своїй промові Гарріс, серед іншого, відзначила “всіх жінок, які працювали задля забезпечення та захисту виборчого права протягом століття”.

«Сьогодні ввечері я розмірковую над їхньою боротьбою, рішучістю та силою їхньої можливості побачити, що всі обтяження можуть бути знятими. І я стою на їхніх плечах», – відзначила віце-президентка.

Також вона подякувала працівникам дільниць, волонтерам, членам їхньої команди та загалом американцям, які проголосували за Байдена.

“Я знаю, що часи були складними, особливо останні кілька місяців.Горе, смуток і біль. Турботи та боротьба.Але ми також були свідками вашої мужності, вашої стійкості вашого духу. Протягом чотирьох років ви йшли і організовували рівноправність та справедливість, наше життя та нашу планету.А потім, ви проголосували. Ви передали чітке повідомлення. Ви вибрали надію, єдність, порядність, науку і правду. Ви обрали Джо Байдена наступним президентом Сполучених Штатів Америки”, – підсумувала Гарріс.

Позиція віце-президентки стосовно України

Гарріс одна з перших закликала до імпічменту Трампа після скандальної розмови із Зеленським річної давності. Серед іншого, вона вимагала отримати від спецслужб документи, пов’язані з роботою США в Україні.

Крім того, протягом своєї передвиборчої кампанії на пост президента Камала Гарріс рішуче засуджувала російську агресію.

“Як в Україні, так і в Грузії, Росія використала військову силу для захоплення територій та підриву демократично обраної влади. Незаконна окупація Криму Росією є грубим порушенням міжнародних норм, за якими рухався світ з часів Другої світової, — так само, як і підтримка Росією бойових операцій на сході України та кібератаки”, – заявляла сенаторка, передає Голос Америки.

Нагадамо, раніше Повага писала, що до парламенту США вперше в історії обрали українку. Нею стала уродженка Носівки на Чернігівщині, представниця Республіканської партії Вікторія Спартц.

Схожі записи

Дванадцять неймовірних жінок від Мар’яни Савки

Замовниця лайтбоксів від «Спілки сексистів України» офіційно пояснила свій вчинок

Чи йдуть жінки у Парламент -2014? Як різні регіони делегують у Парламент жінок