Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Мезенцева про Стамбульську конвенцію: Нині найбільший шанс ратифікації
Статтi

Мезенцева про Стамбульську конвенцію: Нині найбільший шанс ратифікації

Зараз в Україні найкращі перспективи для ратифікації Стамбульської конвенції, вважає голова української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Марія Мезенцева. Це може статися уже з вересня 2021 року.

Про це вона заявила в коментарі Укрінформу.

«На сьогодні є найкраща, максимальна перспектива за усі попередні роки для того, щоб Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію. Сподіваємося зробити це у новому політичному сезоні, десь із вересня», — сказала нардепка.

За словами Мезенцевої, у Верховній Раді нині опитують депутаток та депутатів щодо можливої підтримки документу.

«Розуміємо, що усюди потрошки є прибічники думки церков. Їх не влаштовує соціальна роль терміну «гендер». Натомість вони виступають за використання слова «стать», — розповіла Мезенцева.

Але нардепка переконує, що навіть противники усвідомлюють важливість документу, що допоміг би боротися з насильством щодо жінок. Проте вони все ще переймаються тим, що Стамбульська конвенція якимось чином вплине на можливість одностатевих шлюбів.

«Стамбульська конвенція жодним чином не порушує це питання. Це міф і маніпуляція», — каже Марія Мезенцева.

Україна підписала Стамбульську конвенцію ще 11 листопада 2011 року, однак досі не ратифікувала її. Проєкт Закону про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, вносився до українського парламенту в листопаді 2016 року. Але не набрав необхідної кількості голосів. У суспільстві точаться дискусії. Зокрема, через позицію Ради церков та консервативних рухів, які вбачають у слові «гендер» «пропаганду гомосексуалізму».

Раніше генпрокурорка України Ірина Венедіктова підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції. За словами Венедіктової, Офіс генпрокурора розробив дорожню карту для пришвидшення ратифікації.

Нагадаємо, ООН розпочинає кампанію на підтримку Конвенції проти насилля та харасменту на роботі. Це перший міжнародний договір проти насильства та харасменту набирає чинності 25 червня 2021 року. 

Схожі записи

Стамбульська конвенція: 14 липня онлайн-подія про готовність України до ратифікації

Ми не маємо жодного уявлення, скільки порушень прав жінок у ЗСУ — міністр оборони

Як пишатися своєю професією та топ-7 порад для здоров’я жінки від ендокринологині