Повага
Image default
Статтi

До парламенту США вперше в історії обрали українку

Уродженка Носівки на Чернігівщині, представниця Республіканської партії Вікторія Спартц, перемогла на виборах у Палату представників Конгресу США від 5 округу штату Індіана.

Про це повідомляє The New York Times.

За даними  видання, за неї проголосували 51,7%. Її суперниця від Демократичної партії Крістіна Гейл набирає 44,2% голосів.

Наразі пораховано 88% бюлетенів, але решта голосів вже не вплине на результат і Спартц вже оголосила про свою перемогу.

“Ми це зробили! Ми виграли 5-й округ до Конгресу від штату Індіана, і я ніколи б не досягла цього без вас! Я хочу подякувати своєму чоловікові Джейсону, дочкам, родині, друзям та всім вам, хто підтримав нашу кампанію та проголосував за мене”, – написала вона у Facebook.

Довідка: Згідно з інформацією зі статті у Вікіпедії, Вікторія Спартц закінчила Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. У 2000 році переїхала до США, отримала диплом магістра з професійної бухгалтерії Університету Індіани і залишилася там викладати. Працювала у бізнесі та державних установах — аж до посади головного посадовця з фінансів Служби прокурора Індіани. У 2017 році її обрали сенаторкою штату Індіана. У сенаті вона замінила 72-річного Люка Кенлі, який пішов на пенсію. Спартц перемогла шістьох інших кандидатів, включаючи Дена Шмідта, який раніше працював з колишнім губернатором Майком Пенсом, а також Меґан Уайлз, президента Ради міста Ноублсвіль, чию кандидатуру підтримав сам сенатор Люк Кенлі.

Схожі записи

Обережно, сексизм. Чому особисте життя Світоліної не стосується її поразок або перемог

Вниз на 15 позицій: Україна опустилася у рейтингу країн, що досягли гендерної рівності

«Це м’яка феміністична просвіта»: інтерв’ю зі школяркою, яка створила феміністичний щоденник