Повага
Image default
Статтi

До парламенту США вперше в історії обрали українку

Уродженка Носівки на Чернігівщині, представниця Республіканської партії Вікторія Спартц, перемогла на виборах у Палату представників Конгресу США від 5 округу штату Індіана.

Про це повідомляє The New York Times.

За даними  видання, за неї проголосували 51,7%. Її суперниця від Демократичної партії Крістіна Гейл набирає 44,2% голосів.

Наразі пораховано 88% бюлетенів, але решта голосів вже не вплине на результат і Спартц вже оголосила про свою перемогу.

“Ми це зробили! Ми виграли 5-й округ до Конгресу від штату Індіана, і я ніколи б не досягла цього без вас! Я хочу подякувати своєму чоловікові Джейсону, дочкам, родині, друзям та всім вам, хто підтримав нашу кампанію та проголосував за мене”, – написала вона у Facebook.

Довідка: Згідно з інформацією зі статті у Вікіпедії, Вікторія Спартц закінчила Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. У 2000 році переїхала до США, отримала диплом магістра з професійної бухгалтерії Університету Індіани і залишилася там викладати. Працювала у бізнесі та державних установах — аж до посади головного посадовця з фінансів Служби прокурора Індіани. У 2017 році її обрали сенаторкою штату Індіана. У сенаті вона замінила 72-річного Люка Кенлі, який пішов на пенсію. Спартц перемогла шістьох інших кандидатів, включаючи Дена Шмідта, який раніше працював з колишнім губернатором Майком Пенсом, а також Меґан Уайлз, президента Ради міста Ноублсвіль, чию кандидатуру підтримав сам сенатор Люк Кенлі.

Схожі записи

Гендерна громадська рада: нові можливості

В Афганістані жінки протестували проти закриття салонів краси

«Більше ніж жінка» – вистава про стереотипи, які обмежують