Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Вдягни мера»: чому одяг — це про зручність, а не про стереотипи
Статтi

«Вдягни мера»: чому одяг — це про зручність, а не про стереотипи

Правозахисна організація Гендер Зед відреагувала на коментар мера Луцька Ігоря Поліщука, створивши серію картинок «Вдягни мера». Раніше Поліщук назвав «збоченням» флешмоб старшокласників міського ліцею, які прийшли у жіночому одязі в навчальний заклад. У відповідь правозахисники та правозахисниці вирішили «приміряти» на Ігоря Поліщука сукні.

У Гендер Зед зауважили, що одяг це соціальний конструкт, тому він не може бути за замовчанням «чоловічим» або «жіночим». А ще порадили вчити історію, адже вона зберегла чимало згадок про чоловіків у спідницях.

«Мер переміг у чемпіонаті маячні! В одній з тамтешніх шкіл влаштували «день навпаки» дівчата і хлопці вирішили помінятися одягом. А от Ігорю Поліщуку це не сподобалося, мовляв, це «збочення».

Читайте також: Гендерні стереотипи у бізнесі: доброзичливий сексизм, упередження і поблажливість

Одяг це соціальний конструкт, тому він не може бути за замовчуванням «чоловічим» або «жіночим». У ньому або зручно, або ні. А ще в історії є багато випадків, коли чоловіки носили спідниці», — прокоментували в організації.

Для того, аби продемострувати різні стилі одягу у різні часи, Гендер Зед «приміряли» на мера Луцька різноманітні сукні та спідниці.

«Це дуже дружнє нагадування про те, що не варто бути нудною букою. Натомість треба підтримувати креатив та свободу самовираження молоді», пояснили у організації.

Як Ігор Поліщук відгукується про жіночий одяг на чоловіках?

Учні та учениці 11 класу одного із луцьких ліцеїв влаштували День навпаки. Цього дня хлопці мали прийти до школи у сукнях, а дівчата — у чоловічих костюмах.

Ігор Поліщук побачив у цьому аморальність і зауважив, що нібито «Луцьк — християнське місто, місто моральних цінностей».

Акцію старшокласників назвав «збоченням», а директору департаменту освіти доручив зібрати керівників навчальних закладів і провести відповідну «роз’яснювальну роботу». Та пообіцяв розривати контракти з тими директорами навчальних закладів, яке такі ситуації допускатимуть у майбутньому.

Схожі записи

Стереотипи – це єдине, що заважає дівчатам обирати кар’єру в IT сфері

Конкурс журналістських матеріалів про модель рівності: дедлайн 1 червня

Чи йдуть жінки в Парламент-2014? Огляд списків КПУ та партії «Громадянська позиція»