Повага
Image default
Статтi

У половині найбільших міст Франції мерками стали жінки

Париж, Марсель, Страсбург, Лілль і Нант — це п’ять з десяти найбільших міст Франції, в яких за підсумками другого туру муніципальних виборів 28 червня мерками стали жінки.

Так, у Парижі 61-річна соціалістка Анн Ідальго, що стала в 2014 році першою жінкою-мером французької столиці, була переобрана на свій пост з великим відривом від двох своїх суперниць. Кандидатка від соцпартії отримала 48,5% голосів, пише Еuronews.

У Ліллі переобрали 69-річну соціалістку Мартін Обрі. Вона обійшла іншого кандидата з перевагою в 227 голосів і отримала 40%. Це вже четвертий і, як вона сама пообіцяла, останній її мандат. Вона очолює місто вже 19 років.

У Нанті, обрану у 2014 році, 41-річну соціалістку Жоанну Роллан підтримали знову. Вона випередила  двох своїх суперниць з результатом 59,67% голосів виборців.

У Страсбурзі 39-річна юристка, представниця партії «зелених» Жанна Барсегян обійшла суперника від правлячої партії «Республікаці», набравши 41,71% голосів.

У Марселі, другому за величиною місті Франції, підсумки другого туру ще не визначені остаточно. Місто чекає «третій тур»: новий мер буде обраний в ході голосування муніципальних депутатів. Однак уже відомо, що місто очолить жінка.

Крім того, уперше жінки-мери були обрані в Біарріце, Перігу, Безансоні та Пуатьє.

 

Схожі записи

«Я звинувачувала себе»: Брук Шилдс розповіла про зґвалтування у 20 років

Жінки-депутатки: долаючи регалії української політики

Завищені вимоги до зовнішнього вигляду жінок: чому ведучим проєкту «Ебаут» дорікнули через одяг