Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «СВОЯ»: в Україні випустили календар з відомими неетнічними українками
Статтi

«СВОЯ»: в Україні випустили календар з відомими неетнічними українками

В Україні випустили настінний календар на 2021 рік «СВОЯ». Його героїнями стали відомі неетнічні українки, які розповідають про ставлення українського суспільства до міжетнічних родин та, зокрема, жінок.

Календар «СВОЯ» зібрав історії тринадцяти героїнь — різних на вигляд та різних за етнічним походженням жінок, які живуть та реалізуються в Україні. Серед героїнь проєкту: співачка Michelle Andrade, головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва, телеведуча Кароліна Ашіон. А також заступниця міністра економіки України Світлана Панаіотіді, правозахисниця Зола Кондур, художниця Алевтина Кахідзе, громадські діячки, фотографки, дизайнерки та мисткині.

Календар СВОЯ

За задумом авторок, календар покликаний привернути увагу до мультикультурності українського суспільства. А також сприяти подоланню негативних гендерних стереотипів та міжетнічних упереджень серед українців.

«СВОЯ народилась після того, як ми з подругами почули історію тринадцятирічної дівчинки, яка живе і навчається в Києві. Через свій колір шкіри, вона щодня стикається із надмірною і часто негативною увагою. Нам захотілось показати цій дівчинці і тисячам тих, про історії яких ми не знаємо, що різних на вигляд і різних за походженням українок багато. Показати, що кожна з них так само як і я – своя в Україні. Хочеться, аби голос різноманіття був почутий, аби дівчатка та жінки, які стикаються з нетерпимістю, надихались історіями наших героїнь. Аби вони відчували себе своїми» — Світлана Заліщук, співавторка ідеї.

Завантажити календар можна на сторінці проєкту на «УП.Життя».

календар СВОЯ

«СВОЯ» — це більше, ніж календар

Героїні та авторки ідеї планують дарувати календар українським громадським діячам, лідерам думок. А також найбільш активним учасникам кампанії СВОЯ у соціальних мережах. Таким чином авторки проєкту хочуть сприяти позитивному висвітленню мультикультурності та толерантності у суспільстві, посилити голос жінок у медіа.

Календар «СВОЯ» став першим етапом великої соціальної кампанії. Кампанія передбачає випуск документального фільму про переваги та труднощі життя і реалізації жінок різного етнічного походження в Україні. А також публікації їхніх історій у мережі та українських медіа.

календар СВОЯ

Історії героїнь кампанії «СВОЯ» будуть публікуватись на «УП.Життя» та Instagram-сторінці кампанії. Окрім того, героїні кампанії закликають жінок неукраїнського етнічного походження ділитися у соціальних мережах своїми власними історіями під хештегом #SVOYA.

«Наші героїні уособлюють нову українську ідентичність як політичної нації, що об’єднує сильних і різноманітних. На 30-му, ювілейному році з дня проголошення незалежності Україна продовжує творити свою нову ідентичність, невіддільною частиною котрої є проєвропейські прагнення та основоположні цінності демократії та захисту прав людини. Цей календар нагадуватиме і нашим політикам, і міжнародним партнерам про те, що Україна продовжує інтегруватися в європейський простір та поділяє цінності відкритого суспільства, мультикультурності та толерантності», — Севгіль Мусаєва, героїня кампанії СВОЯ.

Схожі записи

Побачили сексизм? Куди звертатись

Найбільші телеканали сядуть за стіл переговорів щодо питання гендеру

Справа Талашка: Нацполіція не знайшла доказів домагань до студенток