Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Політика більше не має виключно чоловічого обличчя»: стартував IV Український Жіночий Конгрес
Статтi

«Політика більше не має виключно чоловічого обличчя»: стартував IV Український Жіночий Конгрес

Цьогоріч Український Жіночий Конгрес відкривали виступи віцеспікерки чинного скликання парламенту Олени Кондратюк і прем’єра Дениса Шмигаля. У зв’язку із пандемією Конгрес вдруге відбувається в онлайн-форматі. 

“Коли ми говоримо про позитивні зміни, мені хотілось би, щоб ми помічали і зміни в Україні. У нас також є успіхи, якими варто пишатися та визнавати. Найбільший успіх цього року, попри всі побоювання та переживання, попри деякий скепсис, які все ще присутні в суспільстві, гендерні квоти на місцевих виборах спрацювали. За попередніми підрахунками, серед обраних на виборах 25 жовтня кандидатів 36% становлять жінки. (…) Ми вперше встановили таку квоту та вперше провели місцеві вибори за такими правилами. І мені видається, що перший крок у цьому напрямку став правильним та результативним”, – відзначила віцеспікерка парламенту Олена Кондратюк. 

Також Кондратюк відзначила, що цей результат не є ідеальним та не спрацював  в окремих випадках. Цю та інші теми,  зокрема, обговорюватимуть під час Українського Жіночого Конгресу. 

Гендерну квоту у виборчому законодавстві, як важливе і потрібне рішення, відзначив і прем’єр України Денис Шмигаль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Олена Зеленська та Денис Шмигаль візьмуть участь у IV Українському Жіночому Конгресі

“2020 рік став визначальним для забезпечення рівного права чоловіків і жінок у публічній політиці. Для досягнення рівності у виборчому кодексі України була запровадження найкраща світова практика і ми дійсно бачимо результати цього. Вперше на місцевих виборах партії повинні були дотримуватися квоти і результат не змусив себе чекати. Десятки жінок вирішили спробувати себе у політиці, відкинули стереотипи і проявили себе”, – сказав Шмигаль під час виступу. 

Також Шмигаль відзначив підписання президентом Володимиром Зеленським указ про невідкладні заходи із запобігання і протидії домашньому насильству.

Нагадаємо, раніше Повага також писала про те, як держава бореться з домашнім насильством. Серед іншого, це урядова гаряча лінія, мобільні групи та курси.

 

Схожі записи

5 жінок, у яких поцупили «свої» відкриття відомі вчені

Валерія Меренкова

Про проблеми гендерної нерівності на прикладі Чехії – Луціа Захаріашова

«Нині баба править в домі». Як змінювалися образи жінок у радянських плакатах