Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Netflix презентував документальний фільм про життя Мішель Обама: 5 фактів про стрічку
Статтi

Netflix презентував документальний фільм про життя Мішель Обама: 5 фактів про стрічку

6 травня компанія Netflix презентувала документальний фільм про життя експершої леді США Мішель Обама. Відео розповідає про життя Мішель Обама і базується на її книжці «Становлення», яка вийшла друком у 2018 році.

«Я щаслива поділитися тим, що 6 травня Netflix презентує документальний фільм «Становлення», режисерки Надії Халгрен, який розповідає історії дивовижних людей, яких я зустріла після презентації своїх мемуарів. Сподіваюся, у ці складні часи, ви знайдете натхнення та радість у цьому фільмі», – написала Мішель Обама в інстаграмі.

У фільмі можна побачити уривки з презентацій книжки «Становлення»,  моменти підготовки до публічних виступів, розмови з доньками, охороною, екскурсію в сімейний будинок у Чикаго.

«Той час, що я провела у подорожах – зустрічаючись та спілкуючись з людьми з різних куточків світу – наштовхнув мене на думку, що речі, які нас об’єднують, дуже глибокі і ми не можемо це втратити. У великих чи маленьких групах, молоді та старі, унікальні та об’єднані, ми зустрічалися й ділилися історіями, наповнювали простір радістю, хвилюваннями і мріями. Ми осмислювали минуле і уявляли майбутнє. У розмовах про «становлення» чимало з нас зважилися розповісти про свої сподівання вголос», – зазначила Мішель Обама.

«Повага» пропонує читачам та читачкам 5 цікавих фактів про фільм.

  1. Фільм про Мішель Обаму базується на її мемуарах і презентаціях книжки «Становлення». У 2018 році «Becoming» стала найпопулярнішою книжкою лише за два тижні від старту продажів та очолювала список бестселерів The New York Times понад 18 тижнів поспіль. У мемуарах вона дотепно описує свої тріумфи і розчарування – як публічні, так і особисті. Книжка вийшла українською восени 2019 року у видавництві BookChef. Мемуари складаються з трьох частин: «Моє становлення», «Наше становлення» і «Становлення більшого».
    Різ Візерспун та Мішель Обама під час презентації книги «Становлення»
  1. Багато уваги у стрічці присвячено жінкам, які оточують і підтримують Мішель Обаму. Зокрема мамі – Маріан Шілдс Робінсон та старшій радниці Мелісі Вінтер. Після восьми років співпраці в Білому домі Меліса та Мішель продовжили співпрацю і неодноразово зізнавалися у міцній дружбі.
Меліса Вінтер та Мішель Обама в літаку
Меліса Вінтер та Мішель Обама не тільки разом працюють, але й дружать

Цікаво, що під час промотуру своєї книги Мішель Обама запрошувала до модерації також жінок, за кількох винятків. Серед модераторок були і Опра Вінфрі, Сара Джесіка Паркер, Ріс Візерспун… Загалом із презентацією книги вона відвідала близько 40 міст.

3. Режисеркою фільму стала Надя Халлгрен, відома також завдяки документальній стрічці «Після Марії». Відео розповідає історії жінок у США, які постраждали внаслідок руйнівного урагану Марія. В одному із інтерв’ю Надя Халлгрен сказала, що найважчим у співпраці з Мішель Обамою було тримати штатив нерухомим, поки вона сміється.

Режисерка та операторка Надя Халгрен

Режисерка також наголошує, що для неї було дуже важливо було показати атмосферу навколо колишньої Першої леді США. Йдеться про її стосунки зі співробітниками, членами команди, сім’ї, з тими, хто приходив на її презентації.

    1. У фільмі немає інтерв’ю з Бараком Обамою. І це, звісно, не випадковість. Режисерка та знімальна група знімали фрагменти 34 презентацій книги «Becoming», дитячу кімнату експершої леді, її офіс, охоронців, залишаючи фокус саме на її особистості

5. Мішель Обама досі не змирилися з тим, що її одягу приділяють стільки уваги. Попри те, що вона ввійшла в історію, як одна з найстильніших перших леді, сама вона вважає, що це несправедливо, але це не можна проігнорувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мої 12 найкращих фільмів про феміністок

«Я могла виступати з палкою промовою, а люди потім казали, що на мені дизайнерська сукня. Довелося прийняти той факт, що мої туфлі розглядають. Ми хотіли створити не просто стиль, а образ Першої леді. Прогресивної, такої, що підтримує молодь, різноманіття. Тепер, коли ми покинули Білий дім і нас перестала оцінювати і розбирати по кісточках кожна друга людина на планеті, то мені легше. В мене з’явилося відчуття свободи», – розповідає у фільмі Мішель Обама.

За словами Мішель Обами, зовнішній вигляд для жінок досі має важливу роль і часто визначає, як її сприймуть.

«Це несправедливо і неправильно, але так є. Важливо змусити стиль працювати на вас, а не стати його жертвою. І моїй стилістці Мередіт Куп довелося багато працювати над цим для мене», – зазначила Обама.

Мередіт Куп працює з Мішель Обамою з 2010 року

Сама Мередіт Куп теж коментує свою співпрацю з Першою леді. Після восьми років роботи у Білому домі вони продовжують працювати з Мішель Обамою й надалі.

Мар’яна Вербовська

Схожі записи

«Одна в полі воїнка»: «По той бік гендеру» створили Абетку фемінітивів

У Кабміні перевірять закони на відповідність гендерній політиці

В Україні можуть заборонити вимоги до віку та статі у рекламі вакансій