Повага
Image default
Статтi

Кількість жінок на токшоу зросла майже вдвічі, але це лише загострило проблему — Детектор Медіа

У першому півріччі 2019-го на дискусії токшоу запрошували всього 11,6 % жінок. Водночас у першому півріччі 2020 року їхня кількість зросла майже вдвічі — до 22,1 %. Проте збільшення кількості жінок не виправило, а лише загострило давні проблеми.

Про це йдеться у матеріалі Детектор Медіа.

Збільшення кількості жінок у телеефірах автор матеріалу пов’язує із трьома причинами. Зокрема, активний медіапул партії “Слуга народу” складають жінки (Ірини Верещук, Мар’яни Безуглої, Марини Бардіної, Галини Янченко, Олени Шуляк та інші), у інформполі переважала медична тематика, експертка і чиновницями  у якій є переважно жінки, а також зміна політики вибору гостей на деяких телеканалах.

Остання причина, пиши автор матеріалу, найбільш наочно продемонстрована на “телеканалах Медведчука” (Newsone, ZIK, 112).

“Власне, саме на прикладі токшоу Медведчука чи не найбільше помітна другорядна роль жінок у публічній українській політиці. Рекордний показник «Українського формату» (4-5 жінок на випуск) забезпечується, зокрема, блоком «Післямова», де після завершення програми виступають менш зіркові коментатори. Наприклад, Ірина Паламар. Найменший серед колег по Медведчуку показник «Пульсу» на «112» (2-3 жінки на випуск) пояснюється одразу чотирма особистими інтерв’ю на початку кожного шоу. Тут ведучі обслуговують найбільш важливих для каналу гостей і серед них майже не буває жінок”, — пише автор.

Таким чином, збільшення репрезентації жінок лише підкреслило сексизм у медіа та політиці. Канал «Наш», наприклад, на честь рекордної кількості нардепок у Верховній Раді випустив матеріал «Політичний квітник: топ-10 найкрасивіших депутаток».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Чого ви кричите, ви ж жінка» та «дєвчьонкі-хохотушки»: колишні та нинішні нардепки про сексизм у стінах парламенту

Цікаво, що відсоток жінок на токшоу практично не корелюється з сексизмом на програмах чи каналах. Наприклад, обидві «Свободи слова» мають найнижчий відсоток спікерок (19,4 % — ICTV, 16,6 % — «Україна») і, разом із тим, місцеві гості майже ніколи не дозволяють собі принизливих звернень, вульгарних жартів чи іншого менсплейнінга. Тому що сюди зазвичай запрошують якісних коментаторів, а модератори здебільшого стежать за рівнем дискусії.Також системного сексизму немає у «Праві на владу» на «1+1».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський та 112 Україна – хто отримав антипремію «Це яйце»

«Ехо України» запрошує 22,1 % жінок, проте тут вистачає різноманітних проявів дискримінації. Головним чином, від ведучого Матвія Ганапольського, який може в ефірі назвати народну депутатку «моя крихітка», або закликати журналістку, що веде включення з Нормандського саміту, «Найти француза. Жрать круассаны». Співведуча Ганапольського Альона Курбанова також була помічена у поширені стереотипів. Наприклад, про джентльменів, які мали б зупинитися, коли побачили «жіночу реакцію» опонентки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Політикині йшли в парламент не для того, щоб відповідати модним трендам: що не так з матеріалом УНІАН

Чи не найкращі кількісні показники репрезентації жінок мають токшоу Медведчука. 21,6 % у «Пульсу», 22,5 % в «Народу проти» (ZIK), рекордні 26,9 % в «Українського формату» (NewsOne). При цьому згадані програми відзначилися чималою кількістю дискримінації, сексизму та просто мови ненависті.

“Ці медіа однозначно найгірше серед згаданих ставляться до жінок”, — підсумовує автор.

Схожі записи

Календар «без цензури» від 5 каналу: в чому сексизм?

Вниз на 15 позицій: Україна опустилася у рейтингу країн, що досягли гендерної рівності

У Туркменістані держслужбовицям заборонили фарбоване волосся, накладні вії і манікюр