Повага
Image default
Статтi

Очільників гандбольних федерацій закликають піти у відставку через сексизм

Жіночі спортивні об’єднання закликали очільників Міжнародної та Європейської гандбольних федерацій закликають піти у відставку через «відвертий сексизм». Йдеться про правила, які вимагають, аби жіночі команди грали в пляжний гандбол у бікіні.

Про це повідомляє The Guardian.

«Це відвертий сексизм, якого варто позбутися», — каже Луїза Різзітлі, президентка італійського об’єднання Assist, яке захищає права спортсменок.

На думку Різзітлі, вимоги до одягу «не повинні експлуатувати тіло жінки».

«Федерації не тільки відразу не відмовилися від правила [після інциденту з Норвегією], але й підтвердили штраф. Це ганебно», — вважає вона.

Усього листи до очільників Європейської та Міжнародної федерацій — Майкла Відерера та Хасана Мустафи — написали 7 об’єднань.

У Міжнародній гандбольній федерації The Guardian повідомили, що питання щодо зміни форми для жінок можуть розглянути на засіданні ради у листопаді.

Нагадаємо, норвезька жіноча збірна з гандболу відмовилася грати в бікіні під час чемпіонату Європи з пляжного гандболу. У боротьбі проти сексуалізації спортсменок команду підтримала американська співачка Pink.

Європейська гандбольна федерація передала штраф норвезьких гандболісток міжнародному фонду, який підтримує гендерну рівність у спорті.

Також вони розпочали консультації з Міжнародною федерацією гандболу щодо зміни правил щодо форми для жінок.

Схожі записи

До Верховного суду США призначили наступницю Рут Гінзбург

У «Львівській політехніці» комісія розслідуватиме дискримінаційне висловлювання викладачки

Жінки й доглядова праця: як піклуватися про людей із деменцією

Леся Богдан