Повага
Image default
Статтi

Відмова від бікіні: співачка Pink пропонує заплатити штраф за жіночузбірну Норвегії з гандболу

Американська співачка Pink запропонувала заплатити штраф — 1500 євро — за порушення правил жіночою збірною Норвегії з гандболу. Команда відмовилася грати в бікіні під час чемпіонату Європи.

«Я дуже пишаюся жіночою збірною Норвегії з гандболу за протест проти сексистських правил щодо їхньої форми. А от Європейську федерацію з гандболу варто оштрафувати за сексизм.

Вперед, пані! Я буду рада заплатити штраф за вас. Так тримати», — написала вона.

Норвезька асоціація з пляжного гандболу заявила раніше, що готова сплатити штраф. Команда подякувала Pink у своєму Instagram.

На підтримку збірної з гандболу також виступила колишня американська чемпіонка з тенісу Біллі Джин Кінґ. Вона звернула увагу на те, що затверджена чоловіча форма на чемпіонаті Європи з гандболу — це шорти. Тоді як жіноча — бікіні.

Women's Handball Players Are Fined for Rejecting Bikini Uniforms - The New  York Times

«Сексуалізація спортсменок повинна припинитися», — написала Біллі Джин Кінґ.

Міністр спорту Норвегії назвав рішення Європейської федерації з гандболу «абсолютно безглуздим». Він також подякував співачці та закликав усіх міністрів нордичних країн долучитися до спільної заяви, «щоб підтримати наших жінок».

Команда ж обіцяє продовжити свою боротьбу за рівність.

Нагадаємо, Норвезька федерація платитиме 1500 євро штрафу, бо жіноча збірна з гандболу відмовилася грати в бікіні під час чемпіонату Європи з пляжного гандболу. За правилами чемпіонату, гандболістки мають грати саме в бікіні.

Норвезька асоціація з пляжного гандболу неодноразово зверталася до Європейськогої федерації, протестуючи проти таких вимог. Проте безрезультатно. Під час гри за третє місце проти Іспанії норвезька жіноча збірна вийшла на поле у шортах.

У квітні 2021 року німецька гімнастка Сара Восс на чемпіонаті Європи-2021 у Базелі відмовилася від трико на знак протесту проти сексуалізації спортсменок. Її підтримала Федерація гімнастики Німеччини.

А тим часом іранський футбольний телеканал IRIB Varzesh, який належить державній телекомпанії, «сотню разів» переривав трансляцію футбольного матчу «Тоттенгем Готспур» — «Манчестер Юнайтед». Причина – не показувати ноги арбітерки Сіани Массі-Елліс, що була в шортах.

Схожі записи

(Не)жіноча справа: гендерний досвід великих підприємств і компаній

У регіональних ЗМІ жінки згадуються втричі рідше, ніж чоловіки

Спідниця VS штани: жінки досі не мають права на вибір?