Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Нормалізація насильства, сексизм і мізогінія: що транслює на своїх семінарах Арестович
Статтi

Нормалізація насильства, сексизм і мізогінія: що транслює на своїх семінарах Арестович

Журналістки й авторки ютуб-каналу «Палає» Яна Брензей та Емма Антонюк відвідали так звані «психологічні» семінари Олексія Арестовича та показали, що у своїх лекціях Арестович пропагує сексизм, стереотипи, насилля щодо жінок та мізогінію.

Під час семінарів, які він веде російською мовою, Арестович каже, що якщо жінка має свою позицію і суперечить чоловікові, то у ній «живе відьма», вона «служить сатані та каструє чоловіка». А тому жінку треба «спалювати, аби зберегти у ній Богородицю». Жінок колишній радник Офісу президента називає «істотами» та радить їх «душити».

Читайте також: Гендерні стереотипи та знецінення: що не так із семінаром Арестовича про жіночу психологію?

«Хлопчики, доки нас дівчатка не чують, і ми можемо з вами нормально і відверто поговорити. От скажіть, що хочеться зробити із цими істотами? Придушити! Причому душити, не відпускаючи. Спочатку, звісно, хочеться трахнути, а коли набридне, чи звикли, чи наїлись, далі хочеться придушити нахрін, щоб її ніколи не було.  І після цього не розмикати пальців роки три, доки гарантовано не задушиш. Із цим їхнім ниттям, з тривожністю, зі спробами котролювати, каструвати, нікуди не пускати», — говорить Арестович на семінарі.

На коментарі, що душити жінок — це кримінальна відповідальність, Арестович радить пригадити, яку «нагороду» чоловіки нібито отримають.

«Чому це не можна душити? А як же задоволення, яке ми отримаємо! Ви про нього подумайте! Довготривале задоволення!»

Скриншот із відео СЕМІНАРИ АРЕСТОВИЧА: Відьма VS Богородиця, кастрація і Буратіно. Що продає школа Апейрон?

Емма Антонюк та Яна Брензей зауважують, що якби слово «жінки» у лекціях Арестовича замінили на будь-яку іншу етнічну групу — це була б уже кримінальна відповідальність.

«А тепер поставте на місце жінки будь-яку етнічну групу: українці – це істоти, яких треба придушити. Темношкірі, євреї, мусульмани… Це була б кримінальна відповідальність за розпалювання міжнародної, релігійної ворожнечі. Але ми живемо у суспільстві, де з жінками так можна», — зазначає Антонюк.

Мізогінія та нормалізація насильства

Також під час своїх семінарів Арестович транслює ідею, що насилля, зокрема й сексуальне, це щось цілком прийнятне.

«У момент, коли жінка на вас кричить, дряпає, намагається випити всі соки, зробити вас винним і каже: «Скажи, хоч що-небудь, сволото!». Що ви повинні робити? Варіантів кілька — відійти подалі, кинути гаманець, сказати «іди, купи собі все, що хочеш». Варіант два —обійняти її мовчки. І варіант три — обійняти і трахнути», — радить Олексій Арестович.

Емма Антонюк зауважила, що семінар відвідують жінки. І під час виступу Арестовича одна з них зізналася, що я «відчуваю сором і огиду тому, що я жінка». А вся мізогінія, яку транслює Олексій Арестович, побудована на магічних припущеннях про зв’язок жінки із дияволом, ототожнення її з відьмою тощо. Свої псевдотеорії колишній радник Офісу президента підкріплює прикладами із радянського кінематографу.

Погляди, які транслює Арестович, — це небезпечно

Творчині каналу «Палає» наголосили, що всі свої небезпечні меседжі Арестович не озвучує публічно, а транслює лише на закритих платних семінарах.

«Це означає, що він розуміє правила, за якими існує світ. Тож продовжує це говорити, лише щоб збирати гроші. Бо якщо такі семінари будуть закриті, то туди прийдуть жінки, які не будуть обурюватися», зауважила Емма Антонюк.

Авторки також звернули увагу, що Арестович планує будувати політичну кар’єру та балотуватися у президенти.

Емма Антонюк наголосила, що у нас немає культури скасуванння. Це практика, коли коли під тиском суспільного резонансу людина опиняється поза соціальними або професійними колами за неприйнятну поведінку.

«В Україні жодну людину не скасували через сексизм, у нас просто немає такої практики. І те, що відбувається на семінарах Арестовича, погляди, які він транслює, — це небезпечно. Пропаганда агресії щодо жінок [у його виступах] доведена до абсурду. І найбільше я боюсь, що навіть після того, як ми це оприлюднили, його не скасують все одно», — підсумувала Емма Антонюк.

Нагадаємо, що в травні колишній радник Офісу президента Олексій Арестович анонсував проведення семінару для жінок і про жінок «Шукайте жінку». У анонсі зазначалося, що на семінарі можна буде отримати «систему поглядів на жіночність, спираючись на яку можна принципово перебудувати відносини з самою собою, іншими жінками і чоловіками».

У відео, опублікованому в інстаграмі, Арестович розповів, що «жінки, на жаль, погано розуміються на питанні: а що робити з тим, що я народилася жінкою. І не вміють ні користуватися собою, ні перетворювати проблеми на переваги».

Арестович завжди відзначався сексистськими коментарями. Зокрема, у діалозі з народною депутаткою Іриною Геращенко він зазначив, що у контексті дискусії з владою «Європейська Солідарність» «опустилася до рівня жіночого гуртожитку ПТУ». Також у ефірі «Голованов шоу» на «Україна 24» Арестович «вихвалявся», що він відомий сексист». Цьогоріч в ефірі «Ісландія ТВ» заявив: «Жінка в армії – це просто жах». Також, коментуючи скандал із Yakaboo написав мізогінний допис російською мовою про те, як «важко бути жінкою».

Читайте також: Радник із сексизму: ще раз про ницість висловлювань Арестовича

Схожі записи

«Народи для себе», «Бажаю вийти заміж» та ще з десяток непроханих порад від незнайомців

Тетяну Остащенко призначили командувачкою Медичних сил ЗСУ

Якою була зарплата жінок в Україні останні 15 років?