Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Гендерні стереотипи та знецінення: що не так із семінаром Арестовича про жіночу психологію?
Статтi

Гендерні стереотипи та знецінення: що не так із семінаром Арестовича про жіночу психологію?

Колишній радник Офісу президента Олексій Арестович анонсував проведення семінару для жінок і про жінок «Шукайте жінку».

У анонсі зазначається, що на семінарі можна буде отримати «систему поглядів на жіночність, спираючись на яку можна принципово перебудувати відносини з самою собою, іншими жінками і чоловіками».

У відео, опублікованому в інстаграмі, Олексій Арестович розповідає, що «жінки, на жаль, погано розуміються на питанні: а що робити з тим, що я народилася жінкою. І не вміють ні користуватися собою, ні перетворювати проблеми на переваги».

Арестович розповість про «оригінальний погляд на жіноче призначення»?

У промо до семінару Арестович анонсує, що розповість про «оригінальний погляд на жіноче призначення і запропонує нові прийоми і способи роботи з тією самою жіночністю». Поради, які дасть Арестович, нібито мають вирішити «головну жіночу проблему — існування у вигляді самостійного механізму із вироблення занепокоєння».

Читайте також: Радник із сексизму: ще раз про ницість висловлювань Арестовича

Також зазначається, що у семінарі розкриють тему взаємин чоловіків і жінок, а саме те, «як вони задумані, а не так, як вони (взаємини — ред.) реалізуються в нашій культурі»

Арестович також обіцяє розкрити всі чоловічі секрети: «починаючи з чоловічих потреб, того, яких жінок ми шукаємо, і закінчуючи відповіддю на питання, чому чоловіки роблять однакові помилки у стосунках із жінками».

Нагадаємо, що Олексій Арестович, будучи радником Офісу президента, часто висловлював сексистські й мізоґінні ідеї та транслював любов до російського імперіалізму. На початку січня Арестович написав заяву на звільнення із посади позаштатного радника.

Читайте також: «Важко бути жінкою»: Арестович удався до сексизму, коментуючи скандал із Yakaboo

Юлія Малько
Юлія Малько

Олексій Арестович цим тренінгом ще більше закріплює гендерні стереотипи

Гендерна експертка Юлія Малько зазначає, що тема семінару знецінює та стереотипізує роль жінки в українському суспільстві. А ще, оскільки лектор був радником Офісу президента, ставить під сумнів дієвість державної гендерної політики.

«Щоразу, коли я працюю з різними цільовими групами, переконуюся, що гендерні стереотипи засіли в нас дуже глибоко. Вони найчастіше не дають можливості побачити реальну картину світу, де жінки і чоловіки різні та неідеальні (бо ідеалів не існує).

Чіткий взаємозв’язок між гендерними стереотипами, упередженнями та дискримінацією дає підстави непокоїтися, коли в публічній площині з’являється інформація від ЗМІ чи відомих людей про те, якими мають бути «справжні», «ідеальні» жінки та чоловіки та як жінки мають виправдати очікування чоловіків.

Зазвичай, такі інформаційні повідомлення мають на меті отримати більшу популярність. Та часто вони мають досить негативні наслідки для становища, насамперед, жінок. Це досягається через знецінення їхньої ролі, досягнень у суспільстві та країні, що воює, намагання наштовхнути на «правильні» дії та рішення, які, частіше за все, вигідні чоловікам.

Психологічні тренінги Арестовича для жінок яскравий приклад такої ситуації. Пан Олексій як колишній радник Офісу президента, знецінює та стереотипізує роль жінки в українському суспільстві, ще більше закріплює стереотипи та ставить під сумнів дієвість державної гендерної політики», коментує Юлія Малько.

Який досвід має Олексій Арестович, що може впевнено давати поради жінкам?

Експертка зазначає, що й сама тема семінару викликає досить багато питань. Адже чому, на думку Арестовича, жінки мають отримувати якісь «інструкції про використання себе як жінки» та виправдовувати чиїсь очікування?

«Який досвід має автор цих тренінгів, будучи білим чоловіком середнього віку, проживаючи в Києві, що може впевнено давати поради жінкам в їх різноманітності сільським жінкам пенсійного віку, жінкам із інвалідністю, жінкам, які самостійно виховують дітей, жінкам, які виїхали за кордон, щоб убезпечити власних дітей…

Намагаючись намалювати портрет якоїсь «стандартної», «зручної» жінки та порівнюючи її з «самохідним механізмом для вироблення занепокоєння», Олексій Арестович забуває про жінок на фронті, волонтерок, громадських та державних діячок, депутаток різних рівнів тощо, які непокоються про державу та її імідж на світовій арені, громаду та людей, які там проживають, фактично маючи подвійне чи потрійне навантаження. Ба більше, ці жінки на такі тренінги скоріше за все не потраплять через їхню вартість (фемінізацію бідності у нашій країні ніхто не відміняв, особливо в умовах війни)», підсумовує Юлія Малько.

Схожі записи

Гендерна рівність у медіа: почути одне одного

«Мене звати Настасья, я тут із ідеями з України приїхала» — поетка та кліпмейкерка Мілевська

У вогні