Повага
Image default
Статтi

Тільки 16% жінок: українська Вікіпедія закликає долати гендерний розрив

Із 5 до 21 березня в українській Вікіпедії триває WikiGap 2021 — марафон написання й покращення статей про жінок. Долучитися й допомогти зменшити гендерний дисбаланс в онлайн енциклопедії може кожен і кожна, говорять організатори.

Частка біографій жінок з-поміж усіх біографій, в українській Вікіпедії становить 16%. В англійській Вікіпедії — 19%. Заповнити цей розрив — gap — і має на меті міжнародна кампанія WikiGap.

Україна долучається до неї від першого року проведення у березні 2018. Сторінка акції в українській Вікіпедії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні WikiGap найбільш продуктивний: як у вітчизняній Вікіпедії зменшують гендерний розрив

Взяти участь дуже просто. Для цього протягом марафону створіть нову статтю, наприклад, переклавши її з іншої мови. Також можна покращувати наявні статті — доповніть її новою детальною інформацією чи додайте відсутні посилання.

Визначитися про кого писати допоможе перелік пропонованих тем, який охоплює представниць різних епох і суспільних сфер — художниць, феміністок, політикинь, підприємиць, науковиць, композиторок, спортсменок, письменниць.

Також у списку є пропозиції оглядових статей, наприклад, про жінок в юриспруденції, медицині, історії мистецтва.Можна обирати і власні теми, головне, щоб вони відповідали ідеї марафону й вимогам Вікіпедії.

Паралельно із основним марафоном у Вікіпедії український WikiGap проходить також у Вікіцитатах. Ця акція покликана зібрати якомога більше висловлювань видатних жінок українською мовою.

Марафон WikiGap 2021 в українській Вікіпедії спільно організовують Вікімедіа Україна / Wikimedia Ukraine, Національний Демократичний Інститут (НДІ), Embassy of Sweden in Kyiv, Фонд Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine.

Схожі записи

«Усі знали, що він чіпляється до студенток»: відомого актора звинуватили в домаганнях

Чому хімчистка блузи Мішель Обами дорожча, ніж сорочки її чоловіка: про «рожевий податок» та аспекти гендерноорієнтованого бюджетування

Хто-хто в Рукавичці живе? Історії жінок, які переховуються від сімейного насилля