Повага
  • Головна
  • Статтi
  • 76 синців: у Дніпрі померла жінка, яка потерпала від домашнього насильства
Статтi

76 синців: у Дніпрі померла жінка, яка потерпала від домашнього насильства

Фотографія Любові Борнякової із Дніпра. Жінка — жертва домашнього насильства, померла в січні, на її тілі знайшли 76 синців. Фото —REUTERS/Аліна Смутко
Фотографія Любові Борнякової із Дніпра. Жінка — жертва домашнього насильства, померла в січні, на її тілі знайшли 76 синців. Фото —REUTERS/Аліна Смутко

У січні 2023 року у Дніпрі померла мати трьох дітей Любов Борнякова. Любові було 34 роки. На її тілі знайшли 76 синців. Спочатку поліція розслідувала справу як вбивство, а потім закрила провадженя. Адже за висновком судово-медичної експертизи, причиною стала хвороба серця. Про це написала адвокатка Юлія Сегеда.

Правозахисниця оскаржила постанову про закриття кримінального провадження. Зараз слідство триває, і за клопотанням Сегеди призначена комісійна судово-медична експертиза.

«На комісію я поставила питання, чи можуть бути в причинному зв’язку систематичне побиття зі смертю. Слідство проводить відділ поліції 5 (Соборний район) Дніпра», написала Юлія Сегеда.

Читайте також: Треба карати винних — Інна Драганчук про гендерно зумовлене насилля на Донбасі

За словами адвокатки, Любов Борнякова жодного разу не зверталася зі скаргами на серце та не стояла на обліку у лікарні. Натомість регулярно, майже щодня, протягом двох років її лупцював чоловік, від якого вона народила третю дитину. Про це знали сусіди, які декілька разів викликали поліцію, але жінка говорила, що у неї все гаразд, і правоохоронці їхали. 

У коментарі Reuters тітка та сусідка Борнякової Катерина Ведренцева розповіла, що чоловік загиблої Яків Борняков останній місяць перебував вдома після дезертирства з армії. Він напивався і неодноразово бив дружину протягом двох тижнів до її смерті.

«І ось час іде. Він її б’є, вона випроваджує дітей на вулицю, щоб вони не бачили побиття. І так два роки…  Потім його мобілізують, але через пів року він залишає частину, рахується в СЗЧ (самовільне залишення частини — ред.), є кримінальне провадження, але він спокійно живе дома та б’є дружину», — написала Юлія Сегеда. 

Коли я говорю що домашнє насильство — це страшний злочин, мене не сприймають

У січні 2023 року жінка помирає. За висновком судово-медичної експертизи, причина смерті серцевий напад. Водночас у тому самому висновку написало, що на тілі знайшли 76 синців.

«Я хочу реагування, бо на фото, де жінка вся в синцях, у якої зупиняється серце, дивитися страшно. А те, що розказують діти, які отримують психологічну допомогу, це взагалі жах. І ще. Я вже півроку не можу добитись, щоб поліція допитала дітей, бо поліція не хоче це чути», коментує Юлія Сегеда.

Юлія Сегеда
Юлія Сегеда, адвокатка. Фото — REUTERS/Аліна Смутко

Правозахисниця також зазначила, що про цю ситуації написали у Reuters. Після статті до Сегеди звернулася жінка, яка навчалася разом із кривдником. Вона повідомила, що ще в школі він був жорстоким хлопчиком, часто бив дітей.

Читайте також: Людмила Гусейнова про сексуальне насильство в неволі: Роздягали, змушували митися і справляти природні потреби під камерами спостереження

«Отже, колись у дитинстві хтось не відреагував на хлопчика з неадекватною агресією, потім не втрутилися в систематичне побиття жінки на очах у дітей, а потім… труп жінки…Чи можна було цьому завадити? Так.

Коли я говорю що домашнє насильство — це страшний злочин, мене не сприймають. Це так і є. Коли людина потерпає від хуліганського нападу на вулиці це випадок, цього могло не статись… А коли людина кожного дня, у своєму домі, потерпає від насильства, то іншої долі у неї немає. Вдумайтеся, у себе вдома, кожного дня. У мене немає претензій до законодавства, у мене є претензія до неналежного реагування», зазначила Юлія Сегеда.

Зараз Юлія Сегеда адвокатка дітей. Вона зауважила, що буде розповідати про справу у фейсбуку під тегом #жінкапомерлавсинцях

Схожі записи

Відтепер у кадрових документах можна вживати фемінітиви

Чи можна освідчитися в коханні Конвенції ООН?

«Рівень насильства проти жінок в Україні дуже високий» – погляд американської дослідниці