Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Дівчина без депіляції не може бути 10 із 10»: Остапчук і гості його шоу вдалися до сексистських висловлювань
Статтi

«Дівчина без депіляції не може бути 10 із 10»: Остапчук і гості його шоу вдалися до сексистських висловлювань

Скриншот із шоу «Мекнув, питайте»

У мережі розкритикували обговорення ведучого Володимира Остапчука, співака Позитива і блогера Богдана Буше про те, якими мають бути жінки. Під час шоу «Мекнув, питайте» Остапчук ставив своїм гостям запитання, які стосувалися їхнього ставлення до жіночої краси, сексуальних та романтичних стосунків, заробітку тощо. 

Серед іншого, чоловіки обговорювали, що «целюліт — це не вирок, але візуально неестетично», які груди краще маленькі, але свої чи зроблені великі.

Найбільше реакцій зібрало питання, чи нормально, що в дівчини може бути волосся на тілі. Чоловіки відповіли негативно, зауваживши, що «дівчина без депіляції не може бути 10 із 10». Співак Позитив додав, що «якщо вимкнуть світло, то всім нам буде тепло».

«Мені взагалі не ок. Я вважаю, що дівчина має бути поголеною всюди. Естетично мене це коробить. Це ваше життя, але я дивлюся на це і думаю: «Ну окей, тоді Карпати в безпеці», прокоментував Володимир Остапчук.

Читайте також: Це знецінення роботи волонтерок: як соцмережі відреагували на нову пісню Потапа

Такого не має бути у публічному просторі

Така оцінка жінок викликала обурення у користувачів соцмереж.

Так, журналіст Анатолій Максимов написав, що відповіді блогерів свідчать про невігластво і про спробу забрати в жінок право вибору щодо свого тіла.

«Троє блогерів (сподіваюся, уже колишніх) на своєму шоу публічно обговорювали жінок, їхню зовнішність, нав’язували у черговий раз стереотипи і так далі. Принижували, коротше кажучи.

Це, звичайно, критично неприйнятно і показує повне незнання ними процесів статевого дозрівання. Це для початку. І спроба забрати у дівчат знову право робити вибір щодо свого тіла. Такого не має бути у публічному просторі», зауважив Максимов.

А журналістка Марина Курапцева нагадала, що жінка не мусить відповідати якимось певним стандартам.

«...Так наче ми не живі люди, а якісь істоти, народжені спеціально для задоволення чоловіків. Відкрию таємницю, хлопці. Волосся на тілі — це норма, і природою добре продумано, чому воно росте саме там, де росте. Хочете гладеньку, слухняну, без запахів, критичних днів, поганого настрою та хвороб — го прямо до сексшопу, там на замовлення яку хочете собі обирайте і живіть із нею. Ви колись бачили подразнення після бритви, з яких тече кров і утворюється сип? Знаєте, на які процедури йдуть жінки, щоб, наприклад, відбілити собі певні місця на вимоги таких от як ви, і які діагнози потім отримують? Уявляєте площу тіла, яку нам потрібно регулярно обдирати, аби не стати героїнями таких шоу? А ціни на салонні процедури ви бачили? Де написано, що жінка має вкладати купу грошей у болісні неприємні процедури?», наголосила журналістка.

«Особисте вподобання, а не сексизм»

Згодом Володимир Остапчук спробував вибачитися за сказане.

«Із приводу мого висловлювання про те, що мені не ок, якщо жінка не голиться… Кожна людина має право на власні вподобання… комусь подобаються голені дівчата, а комусь — ні; комусь подобаються забезпечені чоловіки, а для когось — це неважливо. Жінка має право обирати заможного чоловіка і вважати, що чоловік має забезпечувати родину. Це особисте вподобання, а не сексизм, — до тих пір, поки вона не каже, що чоловік — не чоловік, якщо він мало заробляє.

Чоловік має право казати, що йому подобаються поголені дівчата. Це особисте вподобання, а не сексизм, — до тих пір, поки чоловік не каже, що жінка — це не жінка, якщо вона не поголена… Та й взагалі: жінки самі мають вирішувати, що їм робити зі своїм тілом, не звертаючи увагу на те, що говорять чоловіки.

Волосся на тілі жінки це ок. Волосся на тілі моєї жінки не ок. Але я не про те, що вона завжди має бути ідеально поголена, бо вона не робот, а людина. Сподіваюся, у демократичній країні я маю право на особисту думку, бо її наявність не дорівнює її навʼязування».



Згодом співак Позитив теж опублікував відео, де пояснює, що насправді мав на увазі, коли коментував питання у шоу:

«Мої слова на шоу стосовно депіляції у дівчат були виразом моєї особистої думки, а не спробою нав’язати її іншим чи дискримінацією. Мене запитали — я відповів як чоловік, якого не приваблює волосся на тілі жінки».

Метод дзеркала

У свою чергу, видання Вечір медіа вирішило скористатися методом дзеркала і запропонувало критерії, за якими варто оцінювати чоловіків.

«Тоді й вимоги до чоловіків мають бути взаємно-справедливими», — зазначили у виданні».

Зокрема, ідеться про те, чи щипають чоловіки брови до ідеальної форми, чи мають 16 кубиків пресу та чи замазують синці під очима і маскують прищі.

Нагадаємо, що метод дзеркала допомагає перевірити, чи є висловлювання сексистським. Він полягає в тому, що на місці жінки, про яку говориться, треба уявити чоловіка. Якщо про чоловіків ви цього б не сказали, бо це матиме абсурдний чи кумедний вигляд, то не слід такого говорити і про жінок. 


Схожі записи

Ґольда Меїр: Щоб бути успішною, жінка повинна виконувати ту саму роботу набагато краще, ніж чоловік

Обійміть мене хоч хтось: манґа Наґати Кабі «Мій лесбійський досвід самотности»

Ганна Улюра

«Сяйво ейджизму та мізогінії»: Мадонна відповіла на закиди щодо зовнішності