Повага
  • Головна
  • Статтi
  • 5 жінок звинувачують рівненського активіста у домаганні та зґвалтуванні
Статтi

5 жінок звинувачують рівненського активіста у домаганні та зґвалтуванні

П’ять жінок розповіли про зґвалтування і домагання від рівненського політичного активіста.

Про це пише «Четверта влада».

Спочатку про зґвалтування рівнянка Надія Вознюк. Вона називає себе ню-моделлю, Олександр запропонував їй зйомку у Facebook. Вони не були знайомі. За словами Надії, ще після непристойних повідомлень у Facebook вона думала відмовитися від зйомки, але переважило бажання виконати домовленість.

Під час зйомки, розповідає жінка, коли вона стояла до чоловіка спиною, він засунув їй палець у вагіну.

«Я сказала йому: «Що це таке?!». І тоді він почав запихати в мене член, а я – тікати», — розказує вона

Чоловік не зважав на те, що вона пручалася. Він зґвалтував її. Спочатку Надія боялася розповідати про цю історію, але потім поділилася нею публічно, «аби застерегти інших».

Історії інших жінок про зґвалтування та домагання

Надія каже, що після оприлюднення історії, їй написали ще кілька жінок, які теж постраждали від Олександра.

Одній з них Олександр теж запропонував фотосесію, а згодом прийшов до неї на роботу.

«Закрив кімнату на ключ, одразу роздягнувся, повалив мене на стіл. Я намагалась його зупинити, відштовхнути, але мені це не вдалось. Я була наче в ступорі, навпаки боялась, що хтось почує, дізнається. Я не встигла навіть усвідомити, що сталось. Благала лише, щоб не кінчав в мене. По завершенню він пішов собі, як ніби нічого й не сталося», — розказує вона.

Ще одна постраждала розказує про домагання на випускному з бакалаврату.

«У моєму випадку він давив на жалість типу «ну ти знаєш, я ж дитина вулиці, без любові», або «я з армії щойно повернувся, рік дівчини не мав». Коли я його відпихала з проханням залишити мене, бо я йому нічим допомогти не зможу, він ніяк на це не реагував», — ділиться вона.

Колишня одногрупниця Олександра з університету Оксана Солонська написала про нього у Facebook.

«Сашка вигнали у 2013 році з програми «Канада. Світ. Молодь» саме за сексуальні домагання. Тоді вся ця історія подавалася як «дівчина була сумна, я її намагався втішити, а вона все не так зрозуміла і набрехала на мене.

Але чомусь, коли моя подруга написала про цей випадок у коментарях під постом Сашка під час його виборчої кампанії, коментар швидко стерли, а подругу заблокували. Без пояснень, виправдань чи ще чогось», — розказала Оксана.

Колишня дівчина Олександра також розповіла про примушування до сексу, психологічний тиск, відмову від контрацепції з примусу. За словами дівчини, проблеми з Олександром були й після того, як вони розійшлися. Він приходив до її батьків, до неї на роботу, до її під’їзду.

«Четверта влада» отримала також інші скриншоти листувань з Олександром від жінок. У них він надсилає фото із синяками на ногах жінки й пише, що такі ж залишаються від нього на жіночих стегнах.

Що ми знаємо про «фотографа»?

«Четверта влада» пише, що Олександру 28 років. Він закінчив Острозьку академію та вчиться в аспірантурі. Пише вірші.

На сайті «Район.Острог» вказано, що у 2015-2016 роках він служив Збройних силах України. Після цього стажувався у секретаріаті Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони. У 2018 році виконував обов’язки керівника міської організації політичної партії «Правий сектор». У тому ж році перебував у зоні бойових дій у складі Добровольчого українського корпусу «Правий сектор».

Восени 2018 року Олександр очолив обласний осередок партії «Правий сектор». А вже у 2019 році його звідти виключили. Нинішній керівник осередку відмовився назвати виданню причину.

На виборах 2020 року чоловік балотувався у місцеву раду від партії «Голос», але не пройшов. Він активно відвідує сесії обласної та міської рад.

Що ж далі?

У коментарі виданню Олександр запевнив, що буде спростовувати усі звинувачення у суді.

«Я буду позиватися до суду за звинувачення мене щодо зґвалтування. Я не вчиняв жодних злочинних дій, тому за наклеп треба буде відповідати», — сказав він.

У поліції не відкрили провадження, бо не знайшли порушення, повідомила «Четвертій владі» речниця Головного управління Нацполіції Рівненщини Марія Юстицька.

Посилаючись на власні джерела у поліції, видання пише, що у поясненні Надії йдеться, нібито вона не пручалася під час домагань Олександра. Мовляв, статевий акт просто відбувся і вони попрощались.

Натомість Надія каже попросила поліцію змінити цей момент у поясненні. Вони передрукували документ, але Надія його не перечитала. Копії вона не взяла. Тому поки що незрозуміло, що буде далі. 

Наразі поліція запевняє, що шукає Олександра, аби дізнатися його версію подій.

Нагадаємо, раніше акторки Олеся Надєєва, Катерина Белінська та Марія Кука звинуватили кастинг-директора Сергія Балицького у збоченнях. Вони розповідають, що він вигадував кастинг та просив їх роздягатися по відеозв’язку.

Схожі записи

«Ого, який великий»: рівненську піцерію звинуватили в сексизмі через рекламний ролик

Ольга Бєлькова: жінок-політикинь чують слабше, ніж чоловіків

«Це мої дівчатка»: сексизм у ТікТок-відео паспортного сервісу