Повага
Image default
Статтi

«Роздягайся, це робота»: акторки звинувачують кастинг-директора у збоченнях

Акторки Олеся Надєєва, Катерина Белінська та Марія Кука звинувачують кастинг-директора Сергія Балицького у збоченнях. Вони розповідають, що він вигадував кастинг та просив їх роздягатися по відеозв’язку.

На зображенні може бути: 1 особа та стоїть
На сторінці Сергія Балицького у Facebook зазначено, що він — кастинг-директор у «SPACE production»

Вигаданий кастинг

За словами Олесі Надєєвої, Балицький зловживає своїм становищем, вигадуючи кастинг для реклами мила/гелю/шампуню упродовж двох місяців.

«Роль — «дублерка головної актриси». Нібито я маю вийти з душу, кадр буде зі спини, буде видно повністю оголене тіло ззаду. Обличчя видно не буде. Щоб затвердити, треба зідзвонитись з ним по відеозв’язку, показати, як я виглядаю зі спини. Насправді ніякого кастингу немає», — розповідає акторка.

Фото кастинг-директору не підходять. Він вмовляє акторок саме на відеодзвінки. І з нею, і з двома іншими жінками чоловік знайомий. Тому для маніпуляцій та переконань використовує історії про спільних знайомих, спільні події.

«Протягом всього спілкування він використовував дуже гидкий психологічний трюк. Він постійно переводив тему, згадував про наших спільних знайомих, згадував де і як буде прем’єра фільму, на якому ми працювали, розпитував за мого хлопця», — каже Олеся Надєєва.

Спини недостатньо

«Я в білизні, він просить стати спиною. Далі попросив зняти бюстгальтер, щоб побачити повністю спину. Просив повертатись в бік, підняти руку, потім з іншого боку підняти руку, щоб побачити пахви.

Далі попросив стати передом. Я спитала: «Навіщо, якщо це не буде зніматись?». Він: «Мы же профессионалы, это работа, ты же понимаешь, ничего такого в этом нет. Это реклама, здесь должно быть все идеально». Я вся тремчу. Думаю, що я непрофесійна, закомплексована, що так потрібно. А він тисне», — розповідає акторка.

Олеся Надєєва наголошує: в моменті було складно реагувати на усе, що відбувалося. Акторка почувалася беззахисною та слабкою.

«Далі він каже повернутись спиною і зняти труси. Я в цей момент плачу. Знову в різні боки. І попросив повернутись передом. Тремчу. Плачу. Ледь вимовила: «Я не хочу цього робити!». На що він каже: «Олесечка, мы профессионалы, мне нужно все посмотреть, это нормально» Я повернулась. Він роздивився і сказав одягатись. В мене істерика всередині», — розказує акторка.

Вона каже, що розуміє, що «повелась». Але ані вона, ані інші акторки, які починають свою професійну діяльність, не знають, як проходять такі кастинги.

«Ніхто цього не розказує. Ніхто цьому не вчить. Ніхто про це не говорить. Ніде про це не написано. Тебе ніхто при цьому не захищає. І ти мусиш зіштовхуватись з цим сама в 19 років», — каже Олеся.

Звісно, згодом Балицький вигадав причини, чому акторка на роль не підійшла. Нібито не ті параметри. Хоча параметри Олеся сказала ще до кастингу.

Постраждали й інші

Про подібну пропозицію від Сергія Балицького розповідають Катерина Белінська та Марія Кука.

Кастинг-директор ігнорував прохання акторок надіслати деталі кастингу. Натомість переконував зідзвонитися по відео.

«Я трішки напружилась. Напевно він це помітив, почав зразу мені говорити, щоб я не переживала. Казати, що він працював з Ігорем Качуром і з Петром Русанєнко (наш старший курс Бенюків ). І взагалі, як я можу про нього погано думати, аже він професіонал, і це точно безпечно», — розповідає Белінська.

Катерина відмовилася від відеодзвінка, запропонувала фото в купальнику. Після чого Балицький сказав, що на роль у рекламу взяли дружину продюсера.

«І тут я дізнаюсь, що зараз він пропонує те саме моїй подружці. А мені він тоді сказав, що актрису вже затверджено. Я дуже сумніваюсь, що саме цю рекламу будуть знімати 2 рази на місяць», — каже акторка.

Марія Кука теж розповідає про пропозицію кастинг-директора. І у цьому випадку він не дав ні назви бренду, ні імен замовників.

«Мій хлопець був проти. Я перетелефонувала йому, сказала це. Потім почалися часті дзвінки та надто відверті розмови про інтимні стосунки з його дівчиною 19-років, яку він зробив жінкою», — розповідає Марія.

Сергію Балицькому подзвонив хлопець акторки. Після вимагання пояснень кастинг-директор запостив нібито оголошення про цей кастинг у групу пошуку акторок, аби удати, що кастинг існує.

«За годину знаходиться та сама актриса, яка була потрібна. Хоча говорив, що не працює більше на цій рекламі. Цікаво, правда?
На сторінці ставить статус, що в стосунках. Хоча я більш ніж впевнена, що ніякої дівчини в нього немає»,
— каже Марія Кука.

«Майже з кожною відбувалися такі речі»

Акторок підтримав їхній викладач з Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого Андрій Сенчук.

«Теперечки йому або на вихід з кіна, або заміна прізвища та пластична операція. Дівчата, які про нього пишуть, мої студентки. Повністю їм довіряю. Піармо професіонала!», — написав Сенчук.

А також підтримала Яна Суська, кастинг-директорка:

«Я добре знаю Олесю — вона відкрита, щира, як дитина. Я розумію, наскільки травматичним є для неї цей досвід. І в принципі, наскільки це неприпустимо.

Зі мною, як, на жаль, майже з кожною дівчиною, відбувалися подібні речі. І я дуже рада, що про це почали говорити публічно. Я знаю, як працює індустрія. Треба мати неабияку сміливість, щоб публічно написати про це. Хочеться, щоб все не обмежилося лише постами у Facebook».

Нагадаємо, раніше з’явилися свідчення про домагання з боку викладача університету Карпенка-Карого Володимира Талашка

Схожі записи

Життя спочатку в іншій країні: історія фітнес-тренерки із Маріуполя

Євгенія Цебрій

«Це був би чоловічий вчинок»: пояснюємо, чому ці слова Разумкова – сексизм

«Не всі захисники — хлопці і не всі хлопці — захисники»: військові про те, чому 14 жовтня не «день чоловіків»