Повага
Без категорії Статтi

Домашнє насильство, здоров’я та фінанси: як COVID-19 впливає на життя жінок

Карантин через поширення коронавірусу влинув на життя жінок, незалежно від сфери їхньої зайнятості.

Про це пише видання Aftonbladet.

Видання наводить три сфери життя, у яких жінки є особливо вразливими під час кризи, спричиненої коронавірусом:

  • Насильство чоловіків над жінками. Досвід свідчить про те, що насильство у близьких стосунках посилюється під час криз та катастроф. Так було з епідеміями вірусів Ебола та Зіка, і вже було зафіксовано з COVID-19. Жінки, які живуть з чоловіками, схильними до насильства й деспотичними чоловіками, зараз наражаються на значно більший ризик в умовах карантину. Ситуація погіршиться, якщо уповільниться діяльність організацій, які підтримують жінок. Після кризи потреба у такій підтримці збільшиться.
  • Здоров’я. Жінки перебувають на передовій у боротьбі з коронавірусом. Вони складають 70 відсотків працівників сфери охорони здоров’я та соціальної сфери у світі. Вони беруть на себе основну відповідальність за домогосподарство, яке включає догляд за інфікованими членами сім’ї. Крім того, більшість жінок похилого віку в світі – ці жінки, старші за 80 років. Не рівним є й доступ до медичного страхування. Під час попередніх криз у сфері охорони здоров’я, коли перерозподілялися обмежені ресурси, пріоритетними ставали питання, які були пов’язаними із сексуальним та репродуктивним здоров’ям і правами на материнський догляд, контрацепцію і безпечне переривання вагітності.
  • Фінансові ресурси та залученість. У глобальному масштабі жінки мають менше власних фінансових ресурсів і знаходяться у більш вразливому становищі на ринку праці, ніж чоловіки. Жінки також часто є самотніми батьками. З огляду на це, економічний спад, який настане внаслідок коронавірусу, може сильніше вразити жінок. Фінансові заходи, що вживаються проти наслідків кризи, мають враховувати ситуацію, в який перебувають жінки. А у постраждалих від конфлікту країнах є ризик того, що жінки можуть все більше відчувати себе відстороненими від процесу вирішення конфліктів та прийняття рішень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пандемія коронавірусу може призвести до мільйонів небажаних вагітностей та випадків домашнього насильства — ООН

Нагадаємо, раніше Повага писала, що Громадський Альянс “Політична дія жінок” разом з громадськими правозахисними та феміністичними організаціями звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою посилити реагування поліції на випадки домашнього насильства протягом карантину, запровадженого через поширення COVID19.

За інформацією Альянсу, жінки, які звертаються за допомогою до громадських організацій, повідомляють, що поліцейські, які приїжджають на виклики, часто схиляють жінок не писати заяви про насильство, відмовляються виносити термінові заборонні приписи, пояснюючи це карантином, а також вимикають нагрудні відеореєстратори під час спілкування.

Через це представники Альянсу припускають, що Нацполіція умисне викривлює чи замовчує інформацію щодо статистики із випадками домашнього насильства.

9 квітня запрацював чат-бот для протидії домашньому насильству під час карантину

Схожі записи

За сімейні цінності: у Раді створили нове об’єднання депутаток. Реакція соцмереж (ОНОВЛЕНО)

Ірландія змінить конституцію, щоб прибрати з неї сексистські норми

Изабель Магкоева: «Феминизм оказывается даже более радикальным, чем антикапитализм»